امروز چهار شنبه 04 مرداد 1396 ساعت 11:25:22

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142488 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 10:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
افشای اطلاعات جدید از ابزار هکری مخفی آژانس امنیت ملی آمریکا

افشای اطلاعات جدید از ابزار هکری مخفی آژانس امنیت ملی آمریکا

مازندمجلس: یک گروه هکری که برخی ابزار جاسوسی سایبری آژانس امنیت ملی آمریکا را سرقت کرده و اطلاعاتی را در مورد آنها در فضای مجازی منتشر کرده بود، اطلاعات تازه ای در مورد آنها در اینترنت پخش کرده است.
مازندمجلس: به نقل از کامپیوترورلد، ابزار و اطلاعات تازه افشا شده در اینترنت برخی روش های مورد استفاده آژانس امنیت ملی آمریکا را برای جاسوسی از کاربران ویندوز افشا می کند.

گروه هکری افشاکننده اطلاعات مذکور که Shadow Brokers نام دارد پیش از این تلاش کرده بود از طریق فروش اطلاعات یاد شده درآمد کسب کند. Shadow Brokers ابزار گوناگونی را از آژانس امنیت ملی آمریکا سرقت کرده که برای سرقت داده های کاربران سیستم عامل ویندوز و یونیکس کاربرد دارند.

آنان در ماه اگوست هم ابزار هکری مورد استفاده آژانس به منظور نفوذ به برخی انواع روترها و فایروال ها را سرقت کرده بودند و مدعی شده بودند این ابزار توسط گروهی موسوم به Equation Group که وابسته به آژانس امنیت ملی آمریکاست مورد استفاده قرار می گیرد.

تازه ترین داده های افشا شده توسط Shadow Brokers مشتمل بر 61 فایل است که محتوای بسیاری از آنها کاملا تازگی دارد و از آنها برای دستکاری لاگ فایل های ویندوز، دستکاری بخش هشدارها و اطلاع رسانی ویندوز و جلوگیری از مطلع شدن کاربر از نفوذ به سیستم عامل مذکور استفاده می شود. آژانس امنیت ملی آمریکا هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

آ


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آژانس - امنیت - ابزار - اطلاعات - استفاده - آمریکا - Brokers - Shadow - ویندوز - سیستم - دستکاری - کاربران - مذکور -

نظر شما در مورد : افشای اطلاعات جدید از ابزار هکری مخفی آژانس امنیت ملی آمریکا

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها