امروز یکشنبه 01 مرداد 1396 ساعت 03:14:09

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142519 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 10:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عامل ربودن امام موسی صدر و همراهانش چه کسی بود؟

مازندمجلس: رسانه های لبنانی در گزارشی اعترافات فرزند دیکتاتور سابق رژیم لیبی را درباره سرنوشت امام موسی صدر و همراهانش منتشر کردند.

رسانه های لبنانی گزارش دادند که هانیبال قذافی در جلسه اخیر بازجویی خود مدعی شده است که معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی در ربوده شدن امام موسی صدر و و دو تن از همراهانش دست نداشته است.

بنابر این گزارش فرزند معمر قذافی گفته است که عبدالسلام جلود، مرد شماره 2 رژیم سابق لیبی عامل ربوده شدن امام موسی صدر و همراهانش است. 

وی گفته است که سه نفر در جریان کامل پرونده ربوده شدن امام موسی صدر هستند.

هانیبال قذافی گفته است که "سیف الاسلام قذافی"، عبدالسلام جلود" و "معتصم" قذافی" که در جریان ناآرامی های لیبی کشته شد در جریان کامل این پرونده بوده و هستند.

وی همچنین از آمادگی خود برای همکاری در مورد حل پرونده ربوده شدن امام موسی صدر و همراهانش خبر داده است.

فرزند دیکتاتور سابق لیبی ضمن اشاره به دست داشتن مقام های ارشد رزیم سابق این کشور در ربودن امام موسی صدر گفته است که عبدالسلام جلود، نخست وزیر و مرد شماره 2 لیبی در زمان قذافی و "موسی کوسا"، وزیر خارجه آن زمان لیبی عوامل اصلی در این پرونده هستند.

هانیبال قذافی با بیان اینکه "عبدالسلام جلود"، امام موسی صدر را به منظور قرار دادن وی در حبس خانگی به منطقه جنزور لیبی انتقال داده است اظهار داشت که جلود در چندین موضوع از جمله تنش در روابط لیبی با مصر در زمان انور سادات تا جنگ با چاد و ربودن امام موسی صدر دست داشته است


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قذافی - همراهانش - عبدالسلام - پرونده - ربوده - جریان - ربودن - هانیبال - گزارش - فرزند - دیکتاتور - رسانه - لبنانی - جلود، - شماره -

مطالب مرتبط با : عامل ربودن امام موسی صدر و همراهانش چه کسی بود؟
نظر شما در مورد : عامل ربودن امام موسی صدر و همراهانش چه کسی بود؟

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها