امروز یکشنبه 01 مرداد 1396 ساعت 03:02:32

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142569 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 11:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دانشگاه موصل به‌طور کامل آزاد شد

مازندمجلس: نیروهای عراقی در ادامه عملیات آزادسازی موصل، دانشگاه موصل را از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کردند.
مازندمجلس: نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم عراق امروز شنبه موفق شدند دانشگاه موصل را به‌طور کامل از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کنند.

نیروهای عراقی صبح روز جمعه بعد از درگیری شدید با عناصر تروریستی داعش وارد دانشگاه موصل شده بودند.

نیروهای عراقی بعد از ورود به این دانشگاه تعدادی از واحدهای ساختمانی را در این دانشگاه آزاد کردند تا این که امروز شنبه این دانشگاه که در اشغال داعش بود، به‌طور کامل آزاد شد.

آزادسازی مهمترین ساختمان‌های دولتی در نینوا

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که نیروهای عراقی موفق شدند مهمترین ساختمان‌های دولتی مربوط در استان نینوا و واقع در شهر موصل را از لوث داعش آزاد کنند.

ائتلاف آمریکایی: روزهای داعش به پایان خود نزدیک شده است

جان دوریان سخنگوی ائتلاف آمریکایی ضد داعش گفت: ما پیشروی نیروهای عراقی در شرق موصل را به آن‌ها تبریک می‌گوییم. کارهای زیادی باقی مانده است که باید انجام شود، اما روزهای داعش در موصل به پایان خود نزدیک شده است.

مرحله دوم عملیات آزادسازی موصل با هدف پاکسازی ساحل چپ شهر موصل از پنجشنبه نهم دی ماه آغاز شده است و نیروهای عراقی از آن زمان تاکنون ده‌ها محله را آزاد کرده و صدها تروریست داعشی را به هلاکت رسانده‌اند.

عملیات آزادسازی نینوا از 26 مهر ماه به‌دستور حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق آغاز شده است و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی اعم از نیروهای ارتش، پلیس فدرال و داوطلب مردمی و پیشمرگه صدها کیلومترمربع اراضی و ده‌ها محله در استان نینوا را از چنگ تروریست‌های داعشی آزاد کرده‌اند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نیروهای - دانشگاه - عراقی - نینوا - آزادسازی - داعشی - به‌طور - روزهای - پایان - عملیات - تاکنون - آمریکایی - ده‌ها - نزدیک - دولتی - تروریست‌های - امروز - مهمترین - ساختمان‌های - استان - ائتلاف -

نظر شما در مورد : دانشگاه موصل به‌طور کامل آزاد شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها