امروز چهار شنبه 04 مرداد 1396 ساعت 01:13:52

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142579 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 12:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر بهداشت:

20 درصد جمعیت کشور بیماری اعصاب و روان دارند/ نیاز به 48 هزار تخت بیمارستان روانی

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- وزیر بهداشت گفت: کشور نیاز به 48 هزار تحت بیمارستان روانی دارد و امروز هزار تخت مورد بهره برداری قرار گرفت.
مازندمجلس: 20 درصد جمعیت کشور بیماری اعصاب و روان دارند/ نیاز به 48 هزار تخت بیمارستان روانیبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سید حسن قاضی زاده هاشمی  در مراسم افتتاح هزار تخت ویژه بیماران اعصاب و روان گفت: افتتاح این تعداد تخت بیمارستان روانی معادل 20 سال کار است و امیدواریم روزی بیاید که این میزان تخت در کشور کاهش یابد.
وی با اشاره به اینکه بیش از 48 هزار تخت بیمارستان روانی در کشور نیاز داریم، افزود : نیاز  است در کنار دولت و دستگاه های مسئول در این زمینه، نیکوکاران و بیمه ها برای کمک به بیماران اعصاب و روان و درمان آنها اقدام شود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه  بیش از 20 درصد مردم کشورمان از بیماری اعصاب و روان رنج می برند ،  از جمله دلایل این بیماری در کشور وجود 2 میلیون و 500 هزار نفر مبتلا به اعتیاد، جان باختن سالانه  18 هزار نفر و مجروح و معلول شدن 200 هزار در حوادث جاده ای و وقوع جنگ و زندگی های مدرن و سبک زندگی برشمرد.
قاضی زاده هاشمی ادامه داد: ما در کشورمان دارای ارزش های دینی و فرهنگی والایی هستیم و با پیشگیری و مراقبت و حمایت دولت، خیران، بیمه ها و خانواده ها  می توان برای کاهش و درمان این بیماری در کشور تلاش کرد.
وی گفت : متاسفانه بیشتر مردم و حتی مسئولان با بیماری اعصاب و روان آشنایی ندارند و رسانه ها از جمله صدا و سیما باید در خصوص آگاهی سازی مردم در این زمینه اقدام و تلاش کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: از تعداد یک هزار تخت بیمارستان روانی افتتاح شده، 120 تخت متعلق به خوزستان است.
 قاضی زاده هاشمی گفت: علاوه بر یک هزار تختی که امروز مورد بهره برداری قرار گرفته است دیگر تخت های موجود در کشور نیز نوسازی شده اند. 


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بیماری - اعصاب - درمان - بیمارستان - روانی - افتتاح - هاشمی - آموزش - پزشکی - بهداشت، - کشورمان - زندگی - اینکه - بیماران - تعداد - افزود - اقدام -

نظر شما در مورد : 20 درصد جمعیت کشور بیماری اعصاب و روان دارند/ نیاز به 48 هزار تخت بیمارستان روانی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها