امروز یکشنبه 01 مرداد 1396 ساعت 03:09:44

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142585 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 15:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
میزان مالیات بر دخانیات در برنامه ششم مشخص شد

میزان مالیات بر دخانیات در برنامه ششم مشخص شد

مازندمجلس: تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی نرخ مالیات بر دخانیات در برنامه ششم توسعه را مشخص و وزارت صنعت، معدن و تجارت را موظف به درج قیمت بر روی پاکت سیگار کردند.
مازندمجلس: به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز شنبه و در ادامه بررسی مواد ارجاعی از کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه با 170 رای موافق، 4 رای مخالف و بدون رای ممتنع از 214 نماینده حاضر ماده 88 را مصوب کردند.
براساس بند «الف» ماده 88 از ابتدای اجرای قانون برنامه، تولید و واردات انواع سیگار و محصولات دخانی علاوه بر مالیات و عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده، مشمول مالیات به شرح زیر است:
1- مالیات هر پاکت انواع سیگار تولید داخل به میزان 10 درصد قیمت درب کارخانه و تولیدی مشترک 20 درصد و تولید داخل با نشان بین المللی (برند) 25 درصد، و وارداتی به میزان 40 درصد قیمت کالا، بیمه و کرایه تا بندر مقصد تعیین می شود.
2- مالیات انواع توتون پیپ و تنباکوی آماده مصرف تولید داخلی به میزان 10% قیمت درب کارخانه و وارداتی به میزان 40 درصد قیمت کالا، بیمه و کرایه تا بندر مقصد تعیین می گردد.
در بند «ب» نیز وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابتدای سال 1396 موظف شد:
1- قیمت خرده فروشی انواع سیگار و محصولات دخانی، ماخذ محاسبه مالیات موضوع این بند را به مراجع ذیربط و برای درج بر روی پاکت محصول اعلام نماید.
2- امکان دسترسی برخط سازمان امور مالیاتی کشور به سیستم اطلاعاتی واردات، تولید و توزیع سیگار و انواع محصولات دخانی را فراهم نماید.
در بند «ج» نیز مصوب شد مالیات موضوع این ماده تابع کلیه احکام مقرر در قانون مالیات بر ارزش افزوده به استثنای نرخ موضوعات و مالیات این ماده خواهد بود. سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است مالیات موضوع این ماده را وصول و آن را به ردیف درآمدی نزد خزانه داری کل کشور واریز نماید.
نمایندگان در بند «د» با لازم الاجرا شدن این قانون مصوب کردند که کلیه مالیات و عوارض بر تولید و واردات انواع سیگار و محصولات دخانی به استثنای مالیات بر عملکرد موضوع قانون مالیات مستقیم و بر ارزش افزوده، حقوق ورودی، حق انحصار و بند(ب) ماده (69) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) در مدت اجرای این قانون موقوف الاجرا می شود.
در تبصره این ماده نیز تصریح شده است که 100 درصد درآمدهای حاصل از اجرای این بند طی ردیف هایی که در بودجه های سنواتی مشخص می‌شود در جهت کاهش مصرف دخانیات، پیشگیری و درمان بیماری های ناشی از آن، بازتوانی و درمان عوارض حاصله از مصرف آن و توسعه ورزش موضوع بند «ب» ماده 69 قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت 2 مصوب 4 /12/1393 در اختیار وزارتخانه های ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می گیرد.
سیام**9103**1429
خبرنگار: حمید شهریاری**انتشار:محسن طاهرزاده


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مالیات - قانون - تولید - انواع - موضوع - میزان - سیگار - محصولات - درمان - اجرای - نماید - دخانی - عوارض - استثنای - مالیاتی - مقررات - الاجرا - الحاق - آموزش - تنظیم - تعیین - کارخانه - واردات - نمایندگان - توسعه - برنامه - افزوده، - کالا، - وارداتی - ابتدای - کرایه -

نظر شما در مورد : میزان مالیات بر دخانیات در برنامه ششم مشخص شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها