امروز چهار شنبه 04 مرداد 1396 ساعت 11:22:39

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142600 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 12:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برگزاری دوره مهارت تکمیلی ویژه ارزیابان و مدرسان «مدارس طرح تعالی»

برگزاری دوره مهارت تکمیلی ویژه ارزیابان و مدرسان «مدارس طرح تعالی»

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال بر شمار مدارس مجری طرح تعالی افزوده شد و مدیران مدارس مجری جدید، آموزش خواهند دید و یک دوره تکمیل مهارت برای ارزیابان و مدرسان کشوری نیز ترتیب داده‌ایم.
مازندمجلس: به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان ، علی زرافشان درباره احتمال تغییر و بازنگری در طرح تعالی مدیریت مدارس که طی دو سال اخیر در مدارس مقطع متوسطه به اجرا در آمده است، اظهار کرد: برنامه‌ای برای بازنگری در طرح تعالی مدیریت مدارس نداریم اما اگر نیاز به بازنگری برنامه در طول مسیر احساس شود اینکار را انجام خواهیم داد.
وی افزود: امسال بر شمار مدارس مجری طرح تعالی افزوده شد و مدیران مدارس مجری جدید آموزش خواهند دید و یک دوره تکمیل مهارت برای ارزیابان و مدرسان کشوری نیز ترتیب داده‌ایم.معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر 11 درصد مدارس کشور طرح تعالی مدیریت را اجرا می‌کنند، عنوان کرد: قرار بود امسال این آمار به 14 درصد در مدارس متوسطه برسد که تعدادی از مدارس ابتدایی نیز به طرح تعالی اضافه شدند.
زرافشان با بیان اینکه مدرسه داری بر اساس استانداردها و راهبردهای کیفیت بخشی در طرح تعالی مدیریت مدارس دنبال می‌شود، گفت: روال کار به این صورت است که فهرستی از شاخص‌های اداره مدارس در اختیار مدیران قرار می‌گیرد و مدیران مدارس اقدام به تدوین یک برنامه راهبردی کرده و فعالیت‌های خود را بر اساس شاخص‌های درنظرگرفته شده ساماندهی و امتیازدهی می‌کنند.
وی ادامه داد: شاخص‌های ارزیابی میزان پیشرفت مدارس را نشان می‌دهد. بهبود در این شاخصه‌ها به تدریج موجب ارتقای کیفیت فعالیت‌های مدرسه خواهد شد. در واقع هدف اصلی اجرای طرح تعالی، ارتقای کیفیت مدیریت در مدارس و فعالیت‌های مربوط به آن می‌شود.


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدارس - تعالی - مدیریت - مدیران - کیفیت - فعالیت‌های - شاخص‌های - آموزش - متوسطه - بازنگری - مدرسان - میزان - ارزیابان - ارتقای - مدرسه - اینکه - برنامه - امسال - زرافشان - مهارت -

نظر شما در مورد : برگزاری دوره مهارت تکمیلی ویژه ارزیابان و مدرسان «مدارس طرح تعالی»

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها