امروز یکشنبه 01 مرداد 1396 ساعت 03:02:59

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142604 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 12:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن

به دعوت رسمی شورای روابط فرهنگی و به منظور برگزاری اولین گفتگوی فرهنگی ایران و شبه قاره هند

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به دهلی سفر خواهد کرد

مازندمجلس: به منظور توسعه روابط فرهنگی دوجانبه ، ملاقات با مقامات عالی، بازدید از موسسات فرهنگی و مراکز علمی- دانشگاهی و همچنین برگزاری اولین دور گفتگوی فرهنگی ایران و هند ، دکتر ابوذر ابراهیمی ترکمان روز جمعه 24 دی ماه در راس هیئتی علمی و فرهنگی به دعوت رسمی شورای روابط فرهنگی هند عازم این کشور خواهد شد.
مازندمجلس: در این سفر که رئیس و اساتید دانشگاهی دکتر ابراهیمی را همراهی می کنند، اولین دور گفتگوهای فرهنگی ایران و شبه قاره هند با موضوع " اشتراکات فرهنگی ایران وشبه قاره، خرده فرهنگ¬های بومی در عصر جهانی شدن " به منظور بررسی نقاط مشترک فرهنگی و هچنین برنامه ریزی برای گسترش فعالیت های فرهنگی و علمی برگزار خواهد شد که اندیشمندان و فرهیختگانی از هند، ایران، پاکستان، بنگلادش و افغانستان در آن شرکت خواهند داشت.

ملاقات با برخی از مقامات عالی ، بازدید از مراکز علمی و دانشگاهی و پیگیری اجرایی شدن برخی از تفاهم نامه های فرهنگی فیمابین به منظور توسعه روابط فرهنگی دو کشور از جمله برنامه های ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خواهد بود.

اضافه می نماید که در این دور از گفتگوهای فرهنگی ایران و شبه قاره هند ، موضوعاتی همچون لزوم گفتمان و تبادل فرهنگی در عصر حاضر، گسترش روابط فرهنگی  و درک متقابل با به  اشتراک گذاشتن نظریات و افکار و  تبادل نظر در خصوص نقش فرهنگ مهم منطقه‌ای و حفاظت از میراث سنتی و  هویت آن همراه با تعامل  و گسترش آن در عصر جهانی شدن مورد بحث قرار خواهد گرفت.

پیش از این نیز سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آذرماه سال جاری اولین دور گفتگوهای فرهنگی ایران و اروپا را در ایتالیا و به میزبانی موسسه بزرگ دایره المعارف ایتالیا برگزار کرد و این دور از گفتگوهای فرهنگی ایران و شبه قاره هند نیز با مشارکت و میزبانی شورای روابط فرهنگی هند و همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور برگزار خواهد شد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرهنگی - گفتگوهای - روابط - اسلامی - فرهنگ - گسترش - ارتباطات - منظور - برگزار - اولین - میزبانی - تبادل - ایتالیا - دانشگاهی - شورای - جهانی - برنامه -

نظر شما در مورد : رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به دهلی سفر خواهد کرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها