امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 14:34:13

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142606 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 13:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در سیستان و بلوچستان

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت:همزمان با دیگر استان های گرمسیری کشور این طرح از امروز به مدت یک هفته در سیستان و بلوچستان آغاز شد.
مازندمجلس: آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در سیستان و بلوچستانبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،  طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه  2 هزار و 900 تیم دونفره در مناطق شهری ، روستایی و عشایری استان اجرای طرح را برعهده دارند، گفت: حدود 500 هزار کودک زیر 5 سال استان این واکسن را دریافت خواهند کرد.
طباطبایی افزود: مرحله اول این طرح از امروز تا 29 دیماه ومرحله دوم آن از 30 بهمن تا 4 اسفند در سراسر استان اجرا می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مردم خواست با ماموران اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند و چنانچه هنگام حضور ماموران در منازل خودشان حضور نداشتند حتما برای دریافت واکسن فلج اطفال به مراکز بهداشتی درمانی حضور پیدا کنند.
با وجود اینکه در کشور ما در 16 سال گذشته هیچگونه مورد مشکوکی از ابتلا به این بیماری رویت نشده است ، این طرح هرساله به علت همجواری استان سیستان و بلوچستان با کشورهای پاکستان و افغانستان و امکان ورود بیماری از طریق مرزهای کشور در استان اجرا می شود. 


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - بهداشتی - واکسن - اجرای - دریافت - بیماری - ماموران - اینکه - زاهدان - بلوچستان - سیستان - معاون - دانشگاه - پزشکی - اطفال -

نظر شما در مورد : آغاز طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در سیستان و بلوچستان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها