امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 14:31:19

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142609 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 13:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مراحل دوم طرح سلامت آب تهران تا پایان سال اجرا می‌شود

مشاور کیفی آبفای تهران در گفت‌و‌گو با فارس:

مراحل دوم طرح سلامت آب تهران تا پایان سال اجرا می‌شود

مازندمجلس: مشاور کیفی شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه مراحل بعدی طرح سلامت انتقال کیفی و کمی هرچه بهتر آب شرب به مناطق جنوبی تهران تا پایان سال ادامه می‌یابد، گفت: میزان تولید آب شرب تهران در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.
مازندمجلس:احمد مشیری با اشاره به اینکه مرحله اول طرح سلامت انتقال هرچه بهتر کمی و کیفی آب شرب به مناطق جنوبی تهران 4 ماه پیش انجام شده و مرحله بعدی آن تا پایان سال انجام می‌شود، گفت: آب شرب تهران از لحاظ کیفی بعد از اینکه طرح بزرگ تصفیه خانه ماملو آب شرب را به تهران و به شهرری انتقال داد کیفیت آب تهران به وحدت رسید.

مشیری ادامه داد: در مرحله اول طرح سلامت آب شرب از تصفیه‌خانه کن در شمال تهران به یافت‌آباد و از سد ماملو به شهرری منتقل شد که این طرح عملاً کیفیت آب تهران را از شمال تا جنوب تهران یکسان کرد.

مشاور کیفی شرکت آب و فاضلاب استان تهران اضافه کرد: در سال جاری یک میلیارد و 50 میلیون متر مکعب آب شرب برای شهر تهران تولید و توزیع می‌شود که نسبت به پارسال حاکی از 20 میلیون متر مکعب افزایش تولید است.

مشیری خاطرنشان کرد: از این میزان تولید آب برای شهر تهران حدود 700 میلیون متر مکعب آب از سدهای پنج‌گانه تهران (کرج، طالقان، لتیان، لار و ماملو) و 300 میلیون متر مکعب از چاه‌ها تأمین می‌شود که با اختلاط آب‌های سطحی و چاه‌ها آب با کیفیت در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی تأکید کرد: آب شرب هیچ چاهی به طور مستقیم در اختیار مشترکان و مصرف کننده‌ها قرار نمی‌گیرد و پس از اختلاط آب سطحی با آب چاه، آب شرب وارد مخزن شده و توزیع می‌شود.

م


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - میلیون - کیفیت - تولید - مرحله - ماملو - مشیری - سلامت - توزیع - اختلاط - اختیار - چاه‌ها - پایان - انتقال - مشاور - شهرری - اینکه -

نظر شما در مورد : مراحل دوم طرح سلامت آب تهران تا پایان سال اجرا می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها