امروز چهار شنبه 04 مرداد 1396 ساعت 11:24:57

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142631 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 13:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی در پاریس برگزار شد + تصاویر

با سخنرانی آهنی؛

مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی در پاریس برگزار شد + تصاویر

مازندمجلس: ​مراسم بزرگداشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلت نظام ایران با حضور جمعی از هم‌وطنان مقیم، برخی دیپلمات‌ها، شخصیت‌های مذهبی و کارکنان نهادهای ایرانی در فرانسه در بیت‌الزهرای (س) پاریس برگزار شد.
مازندمجلس: ​مراسم بزرگداشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلت نظام ایران با حضور جمعی از هم‌وطنان مقیم، برخی دیپلمات‌ها، شخصیت‌های مذهبی و کارکنان نهادهای ایرانی در فرانسه در بیت‌الزهرای (س) پاریس برگزار شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم علی آهنی، سفیر کشورمان در فرانسه در سخنانی با اشاره به ویژگی‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از وی به عنوان یاور دیرین و مشاور امین برای حضرت امام (ره) و هم‌رزم و هم‌گام مقام معظم رهبری در بیش از نیم قرن نام برد که با دوراندیشی، هوشمندی و نگاهی عمیق و تسلط بر موضوعات سیاسی و بین المللی در قالب مسئولیت های کلیدی که بر عهده داشت همواره در جهت تامین منافع ملی کشور و ارتقاء نظام جمهوری اسلامی حرکت کرد.

‎​وی نگاه عمیق و استراتژیک آیت الله هاشمی رفسنجانی را در راستای اقتدار نظام و تامین منافع ملی کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دانست.

آهنی با اشاره به دغدغه‌های رییس جمهور پیشین کشورمان معضلات جهان اسلام از جمله سرنوشت مردم مظلوم فلسطین، افزود: این امر  موجب علاقه‌مندی مسلمانان جهان به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود  که از  محتوای پیام‌های تسلیت ارسالی از سوی جوامع اسلامی کاملا قابل درک است.

وی زندگی آیت‌الله رفسنجانی را در برهه‌های مختلف آکنده از امتحانات سخت الهی دانست و خاطرنشان کرد: آن مرحوم با سعه صدر، شهامت و امانتداری راه امام راحل ( ره ) ادامه داد و آزمایشات الهی را با موفقیت پشت سر گذاشت.

سفیر کشورمان در پاریس همچنین با اشاره به مسئولیت خود در وزارت خارجه در سی سال گذشته افزود: تسلط، نفوذ کلام و تحلیل‌های ارزشمند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خصوص موضوعات سیاسی و بین‌المللی باعث شده بود که مقامات عالی رتبه خارجی در سفر به ایران همواره مشتاق دیدار و گفت‌گو با ایشان باشند.

آهنی در پایان حضور عظیم مردم در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم را نشانگر قدردانی ملت ایران از زحمات و فداکاری وی در طول مسئولیت‌های مختلف و عشق او نسبت به نظام و مردم و احترام ویژه وی نسبت به مقام معظم رهبری دانست و برای وی علو درجات را از ایزد منان درخواست کرد.

‎​در این مراسم همچنین  جلالی سفیر کشورمان در یونسکو با ذکر خاطراتی از آیت الله هاشمی رفسنجانی یاد ایشان را گرامی‌داشت.

درپایان هم حجت الاسلام مکی، رئیس مرکز اسلامی فرانسه در خصوص دانش و تخصص آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمینه های علوم قرآنی، حوزوی و اندیشه های فقهی و حکومتی سخنرانی کرد.

‎ ​در طول مراسم حاضرین با قرائت قرآن و تماشای فیلم های کوتاهی از زندگی سیاسی و مبارزاتی مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یاد ایشان را گرامی داشتند.

photo_2017-01-14_13-34-47photo_2017-01-14_13-34-42photo_2017-01-14_13-34-13photo_2017-01-14_13-33-56photo_2017-01-14_13-34-03


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رفسنجانی - هاشمی - آیت‌الله - مراسم - کشورمان - سیاسی - دانست - مختلف - اسلامی - پاریس - آیت الله هاشمی رفسنج - مرحوم - فرانسه - اشاره - افزود - زندگی - منافع - موضوعات - برگزار - بزرگداشت - رهبری - سخنرانی - همواره - مسئولیت - تامین -

مطالب مرتبط با : مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی در پاریس برگزار شد + تصاویر
نظر شما در مورد : مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی در پاریس برگزار شد + تصاویر

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها