امروز یکشنبه 01 مرداد 1396 ساعت 03:03:43

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142663 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 14:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تحقق شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان استان‌ها در پارک‌های علم و فناوری

ستاری تاکید کرد:

تحقق شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان استان‌ها در پارک‌های علم و فناوری

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: یکی از مهم‌ترین بسترهای زمینه‌ساز شکل‌گیری و شکوفایی این اقتصاد در استان‌ها، پارک‌های علم و فناوری هستند.
مازندمجلس: به گزارش  گروه جامعه خبرگزاری میزان، سورنا ستاری در بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور پارک علم و فناوری خراسان ‎‎رضوی با بیان اینکه  نطفه اقتصاد دانش‌بنیان استان‌ها در پارک‌های علم و فناوری بسته می‌شود، اظهار کرد: رویکرد سرمایه‌گذاران درحال تغییر به سمت ایجاد اقتصاد دانش‌بنیان است.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین  بسترهای زمینه‌ساز شکل‌گیری و شکوفایی این اقتصاد در استان‌ها، پارک‌های علم و فناوری هستند، زیرا شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان استان‌ها در پارک‌های علم و فناوری محقق می‌شود.
‎معاون علمی و فناوری توجه جدی‌تر برنامه ششم توسعه به شرکت‌های دانش‌بنیان را یادآور شد و بیان داشت: در این برنامه، تمهیدات بهتری در این برنامه نسبت به برنامه‌های پیشین وجود دارد بر همین اساس، می‌بایست برای تحقق این موضوع فضای کشور به سمت شکل‌گیری زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان سوق پیدا کند.
‎ ستاری با بیان این‌که معاونت علمی و فناوری به‌دنبال ایجاد فضای مساعد برای شکل‌گیری چنین زیست بومی است، گفت: شکل‌گیری فضا با بودجه‌های دولتی ممکن نیست و با سرمایه‌گذاری دولتی نمی‌توان رشد و اثرگذاری شرکت‌های فناور در فضای اقتصادی کشور را شاهد بود بنابراین بخش خصوصی باید به سرمایه‌گذاری در این حوزه وارد شود.
وی به حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب تامین ضمانت‌نامه‌های بانکی اشاره کرد و افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های پژوهش و فناوری استانی دارای زیرساخت‌هایی هستند که ارائه ضمانت‌نامه‌های بانکی شرکت‌های دانش‌بنیان را تامین می‌کنند.
‎ سید حسن علم الهدایی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان هم در این مراسم با اشاره به افتتاح ساختمان موسسات دانش‌بنیان شهید ستاری در پارک علم و فناوری، اظهار داشت: این ساختمان برای تامین فضاهای کاری، دفاتر تحقیق و توسعه و شرکت‌های دانش بنیانی که عمدتا نیاز به فضاهای پایلوت ندارند، همچون آی سی سی، آی تی، فرهنگی و زیارتی و شرکت‌هایی که ارتباطات بین‌المللی یا نمایندگی شرکت‌های بین‌المللی دارند، افتتاح می‌شود، امیدوار هستیم بتوانیم از اول بهمن ماه جاری بتدریج شرکت‌ها را در آن مستقر کنیم.


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دانش‌بنیان - فناوری - شرکت‌های - اقتصاد - ستاری - شکل‌گیری - شکوفایی - پارک‌های - استان‌ها - تامین - بانکی - ضمانت‌نامه‌های - سرمایه‌گذاری - اشاره - بین‌المللی - فضاهای - ساختمان - افتتاح - دولتی - نوآوری - می‌شود، - خراسان - فناور - اظهار - ایجاد - توسعه - برنامه - افزود - حمایت -

نظر شما در مورد : تحقق شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان استان‌ها در پارک‌های علم و فناوری

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها