امروز چهار شنبه 04 مرداد 1396 ساعت 01:09:27

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142670 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 15:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
توسعه همکاری های تجاری ایران و آلبانی

رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد:

توسعه همکاری های تجاری ایران و آلبانی

مازندمجلس: رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با تاکید بر توسعه همکاری های تجاری میان ایران وآلبانی گفت: آمادگی داریم تا یک کمیته مشترک میان اتاق های بازرگانی دو کشور ایجاد کنیم.
مازندمجلس:به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین شافعی در دیدار با دیتمیر بوشاتی وزیر امور خارجه آلبانی که به همراه تعدادی از فعالان اقتصادی این کشور به ایران سفر کرده است، گفت: حضور وزیر خارجه آلبانی در ایران نشانه وجود یک اراده قوی برای توسعه مناسبات دو کشور است.

وی با بیان اینکه مقامات سیاسی دو کشور بستر را برای حرکت بخش خصوصی دو کشور آماده می کنند، افزود: با حضور وزیر امور خارجه آلبانی در ایران، ما می توانیم بخش خصوصی دو کشور را تجهیز کنیم تا همکاری های اقتصادی میان دو کشور آغاز شود.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اعلام اینکه موضوع اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و حمایت از سرمایه گذاری و تسهیل رفت و آمد تجار دو کشور از زمینه های مناسبی است که برای یک حرکت قوی و سریع به آن نیازمندیم، گفت: ما می توانیم از مقامات دو کشور تقاضا کنیم تا موافقتنامه توافق ترجیحی را در برنامه قرار دهند زیرا این عامل موثری برای حرکت شتابان به سمت مناسبات اقتصادی خواهد بود.

شافعی با اشاره به اینکه ما آماده ایم تا یک کمیته مشترک بین اتاق های بازرگانی دو کشور تشکیل دهیم، اظهار داشت: این کمیته مشترک منجر به این می شود که همیشه بخش خصوصی دو کشور با یکدیگر در ارتباط باشند و زمینه برای تجارت دو کشور فراهم باشد.

وی با بیان اینکه ایران کشوری است که رشد اقتصادی قابل توجهی را آغاز کرده است، افزود: قوانین و مقررات جدید ایران تسهیلات کاملا ویژه ای را برای سرمایه گذاری در ایران آماده کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران ادامه داد: همان نقشی که آلبانی می تواند برای ما در رابطه با اروپا ایفا کند، موقعیت ایران در منطقه هم طوری است که می تواند دروازه ورود تجار آلبانی به منطقه باشد.

شافعی با اشاره به اینکه ما می توانیم به روابط سه جانبه و چند جانبه در اروپا و این منطقه از آسیا هم فکر کنیم، اظهار داشت: موضوع روابط بانکی هنوز از مشکلات ما است و امیدواریم با حضور وزیر خارجه آلبانی در ایران، روابط بانکی دو کشور تسهیل شود.

وی افزود: ما با علاقه مندی آماده حرکت هستیم و معتقدیم که باید گام اول را محکم برداریم، و عملا کارهای اقتصادی بین تجار کشور برقرار شود.

همچنین در این دیدار دیتمیر بوشاتی وزیر امورخارجه آلبانی با بیان اینکه اراده و همکاری خوبی میان دو کشور آغاز شده است، گفت: سفارت ما در تهران آمادگی همکاری با بخش خصوصی ایران را دارد و معتقدم که باید ارتباط مستقیمی میان بخش خصوصی دو کشور برقرار شود و می توان در این میان از ارتباط سفرا و تجار استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در مذاکرات تلاش می کنیم تا بر موانع غلبه کنیم، افزود: از وزیر امور خارجه ایران دعوت می کنم که به همراه هیات اقتصادی به آلبانی سفر کند تا در این راستا مذاکرات بیشتری انجام گیرد.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آلبانی - اینکه - اقتصادی - خصوصی - خارجه - بازرگانی - آماده - افزود - همکاری - توانیم - ارتباط - روابط - منطقه - شافعی - اتاق بازرگانی - مذاکرات - اظهار - مشترک - اشاره - کمیته - تواند - اروپا - جانبه - کنیم، - بانکی - برقرار - زمینه - صنایع - بوشاتی - همراه - دیتمیر - دیدار - اعلام - توسعه - اراده - مناسبات - سرمایه - گذاری - موضوع - معادن - مقامات - ایران، - تسهیل -

نظر شما در مورد : توسعه همکاری های تجاری ایران و آلبانی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها