امروز چهار شنبه 04 مرداد 1396 ساعت 01:05:06

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 142686 -تاریخ انتشار : شنبه 25 دی 1395 -ساعت : 15:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن
صادرات نفت ایران به هند در سال ٢٠١٦ رکورد شکست

صنعت نفت، پیشرو در استفاده از فرصت برجام

صادرات نفت ایران به هند در سال ٢٠١٦ رکورد شکست

مازندمجلس: آمارهای تجاری نشان می‎دهد که در سال گذشته میلادی، واردات نفت خام هند از ایران به رقمی بی سابقه افزایش یافته است.
مازندمجلس: آمارهای تجاری نشان می‎دهد که در سال گذشته میلادی، واردات نفت خام هند از ایران به رقمی بی سابقه افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا از خبرگزاری رویترز از دهلی نو، اطلاعات کشتی‎رانی نشان می‎دهد افزایش خرید پالایشگران هندی از ایران در پی پایان تحریم‎ها سبب شده است مجموع واردات سالانه هند از جمهوری اسلامی در سال ٢٠١٦ میلادی به رقمی بی سابقه برسد.

رشد رقم یاد شده سبب شد ایران که در سال ٢٠١٥ میلادی هفتمین تأمین کننده عمده نفت هند بود، در سال ٢٠١٦ به جایگاه چهارم صعود کند.

اطلاعات یاد شده نشان می‎دهد میانگین واردات روزانه هند از ایران از ٢٠٨ هزار و ٣٠٠ بشکه در سال ٢٠١٥ میلادی به ٤٧٣ هزار بشکه در سال ٢٠١٦ افزایش یافته است.

در ماه دسامبر سال ٢٠١٦ میلادی، واردات نفت خام هند از ایران نسبت به سال پیش از آن سه برابر شد و به ٥٤٦ هزار و ٦٠٠ بشکه در روز رسید.

افزایش چشمگیر واردات نفت هند از ایران در شرایطی محقق می شود که در سال گذشته میلادی و پس از پایان تحریم ها، برخی تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که چالش های بانکی و کمبود سرمایه گذاری جلو رشد تولید و صادرات ایران را خواهد گرفت.

 


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : واردات - افزایش - میلادی - می‎دهد - اطلاعات - پایان - یافته - سابقه - گذشته - میلادی، - صادرات -

مطالب مرتبط با : صادرات نفت ایران به هند در سال ٢٠١٦ رکورد شکست
نظر شما در مورد : صادرات نفت ایران به هند در سال ٢٠١٦ رکورد شکست

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها