امروز جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 17:03:51

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 143340 -تاریخ انتشار : دوشنبه 27 دی 1395 -ساعت : 09:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
توضیحات «حمیدرضا نوربخش» در مورد لغو کنسرت «دولتمند خالف»حمیدرضا نوربخش: موسیقی تلفیقی می‌تواند به بلوغ و بالندگی برسد

توضیحات «حمیدرضا نوربخش» در مورد لغو کنسرت «دولتمند خالف»

توضیحات «حمیدرضا نوربخش» در مورد لغو کنسرت «دولتمند خالف»حمیدرضا نوربخش: موسیقی تلفیقی می‌تواند به بلوغ و بالندگی برسد

مازندمجلس:«حمیدرضا نوربخش» پس از تماشای کنسرت مشترک کیان پورتراب و آرش ملاکریمی در سالن برج آزادی گفت: اجرایی که دیدم اجرای خوبی بود. هنوز موفق نشده‌ام که اجرای بخش‌های دیگر جشنواره را ببینم و امیدوارم که این اتفاق در روزهای آتی بیفتد. حضور گروه‌های تلفیقی و مخاطبان آن‌ها در جشنواره فجر جای تقدیر دارد. به نظرم این یک جریان دو سویه‌ای است که جشنواره موسیقی فجر هم می‌تواند به این جریان کمک کند و باعث شود این ژانر موسیقی به بالندگی و تعالی برسد.

مدیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر درباره بخش تلفیقی جشنواره بیان کرد: «این ژانر موسیقی به تازگی در بین یک سری از هنرمندان و موسیقیدان‌های جوان شروع شده که می‌تواند به بلوغ و بالندگی برسد. ما گروه‌های تلفیقی را به این قصد به جشنواره دعوت کرده‌ایم که بتوانیم به رشد متناسب و تعالی آن کمک کنیم. به هر حال ژانر تلفیقی طرفداران خاص خودش را دارد و بسیاری از مباحث روز اجتماع می‌تواند در این موسیقی جریان داشته باشد.»

نوربخش در پاسخ به سؤالی در ارتباط با لغو کنسرت دولتمند خالف، خواننده تاجیکی در جشنواره فجر گفت: «استاد دولتمند خالف در جریان آماده شدن برای ویزای ورود به ایران، برادرشان را از دست دادند که این اتفاق یک تألم و تأسف روحی برای ایشان داشت که متأسفانه تأثیر بدش را روی حال جسمانی خود استاد دولتمند هم گذاشت. ایشان هیچ‌وقت حرف از لغو اجرا نزدند و حتی ویزای‌شان را هم گرفتند ولی متأسفانه سکته بر ایشان عارض شد و نتوانستند به ایران بیایند.»

وی در خصوص وضعیت جسمانی دولتمند خالف تصریح کرد: «در تاجیکستان کنسول‌گری و سفارت جمهوری اسلامی ایران جویای حال ایشان هستند و ما هم با ایشان در تماس هستیم. من دو سه مرتبه خودم پیگیر حال‌شان شدم. ایشان تا به امروز در یک بیمارستان دولتی تاجیکستان بستری بودند و امروز به یک بیمارستان خصوصی منتقل شدند.»

رییس جشنواره موسیقی فجر درباره پدیده کنسرت آنلاین در جشنواره فجر توضیح داد: «جریان کنسرت‌های آنلاین یک جریان نوپا است. هر چقدر که تکنولوژی پیش می‌رود و رشد می‌کند، باید در بستر فعالیت‌های فرهنگی هم قرار بگیرد. مخاطبینی که می‌توانند به برنامه‌های جشنواره بیایند، مخاطبین محدودی هستند و عمدتاً از اهالی شهر تهرانند. از آن‌جایی که مخاطبین موسیقی و جشنواره فجر خیلی گسترده هستند، لازم بود که بستری آماده شود تا مخاطبان بیشتری بتوانند برنامه‌های این جشنواره را تماشا کنند.»

وی در ادامه افزود: «متأسفانه هزینه‌ کنسرت‌های موسیقی هزینه‌ خیلی گرانی است، بنابراین ما سعی کردیم امکانی را فراهم کنیم که مخاطبان موسیقی در شهرستان‌ها و حتی مخاطبان تهرانی بتوانند کنسرت مورد علاقه‌شان را با هزینه کمتری در خانه‌های‌شان تماشا کنند.»

نوربخش در پایان به بازخورد اجرای کنسرت آنلاین در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر اشاره کرد و توضیح داد: «از کنسرت آنلاین سی و دومین جشنواره موسیقی فجر خیلی خوب استقبال شده است. ما در تلاشیم که این فضا را در کل کشور به خصوص در شهرهای دورافتاده و نقاط محروم به وجود بیاوریم تا آن‌ها هم بتوانند از بسته فرهنگی کنسرت استفاده کنند چرا که به نظرمان علاقه‌مندان واقعی و جدی‌ترین مخاطبان موسیقی همان ساکنان مناطق دور افتاده و محروم کشور هستند. به هر حال امیدواریم که امکانات‌مان بیشتر شود و مخاطبان گسترده‌تری بتوانند برنامه‌های کنسرت را تماشا کنند.»


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جشنواره - موسیقی - کنسرت - مخاطبان - تلفیقی - جریان - می‌تواند - دولتمند - آنلاین - بتوانند - تماشا - برنامه‌های - دومین - نوربخش» - بالندگی - «حمیدرضا - اجرای - نوربخش - کنسرت‌های - توضیح - فرهنگی - مخاطبین - محروم - هزینه‌ - بستری - «دولتمند - امروز - توضیحات - تعالی - آن‌ها - اتفاق - درباره - آماده - گروه‌های - تاجیکستان - جسمانی - متأسفانه - بیمارستان -

مطالب مرتبط با : توضیحات «حمیدرضا نوربخش» در مورد لغو کنسرت «دولتمند خالف»حمیدرضا نوربخش: موسیقی تلفیقی می‌تواند به بلوغ و بالندگی برسد
نظر شما در مورد : توضیحات «حمیدرضا نوربخش» در مورد لغو کنسرت «دولتمند خالف»حمیدرضا نوربخش: موسیقی تلفیقی می‌تواند به بلوغ و بالندگی برسد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها