مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147170 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 04:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ربیعی: تعامل بین المللی صندوق ها ارتقای زندگی ٥٠ میلیون نفر را در پی دارد

کارشناسان حمل و نقل هوایی آمریکا در راه ایران

ربیعی: تعامل بین المللی صندوق ها ارتقای زندگی ٥٠ میلیون نفر را در پی دارد

مازندمجلس: تهران- ایرنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حضور کارشناسان آمریکایی در ایران برای آموزش حمل و نقل هوایی در ماه های آتی خبر داد و گفت: امضای قراردادها و تفاهمنامه های بین المللی صندوق ها با شرکت های خارجی سبب ارتقای زندگی ٥٠ میلیون عضو این صندوق ها می شود.
مازندمجلس: به گزارش خبرنگار اقتصادی، «علی ربیعی» در آیین اختتامیه نمایشگاه «صندوق های بازنشستگی؛ پیشران توسعه» افزود: باید با شفافیت به سوی تعامل بین المللی گام برداریم.
ربیعی گفت: در زیرمجموعه صندوق ها که در پرتفوی آنها از باغداری تا صنعت فولاد قرار دارد، اقدام های خوبی در بخش حمل و نقل انجام شده است.
وی توضیح داد: با شرکت های داخلی برای نوسازی حمل و نقل ریلی و خرید ٨٠ واگن قرارداد بسته ایم. نوسازی این ناوگان با خرید خارجی، به شرط تقویت صنعت داخلی در دستور کار است و بزودی حمل و نقل ریلی کشور نوسازی می شود.
وی درباره تحول در حمل و نقل هوایی گفت: در یک دوره شرکت هوایی آسمان (که زیر نظر صندوق تامین اجتماعی اداره می شود) فقط سه هواپیما داشت اما امروز توانسته ایم شمار هواپیماها را افزایش دهیم.
ربیعی ارزش دارایی صندوق ها را ٣٤ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت ارزش طرح های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ٢0 هزار تا 30 هزار میلیارد ریال است.
به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیش از این ارزش دارایی صندوق های بازنشستگی زیرمجموعه این وزارتخانه را بیش از یک بیلیارد و 100 هزار میلیارد ریال (١١٠ هزار میلیارد تومان) اعلام کرده بود.
اکنون 18صندوق بازنشستگی در کشور فعالیت می کند که چهار صندوق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وابسته است.
به گفته رئیس صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت های زیرمجموعه این صندوق پارسال 15هزار میلیارد ریال سود کردند.
نخستین نمایشگاه صندوق های بازنشستگی از بیست و چهارم بهمن ماه در مصلای امام خمینی (ره) تهران کار خود را آغاز کرد و امروز پایان یافت.
اقتصام**9123**1961** خبرنگار: زهره دریغ گفتار** انتشار: مریم مسعود

آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان در کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : صندوق - میلیارد - اجتماعی - بازنشستگی - زیرمجموعه - نوسازی - هوایی - ربیعی - امروز - تعاون، - اقتصادی - دارایی - داخلی - المللی - تعامل - گزارش - خبرنگار - نمایشگاه - تامین -

نظر شما در مورد : ربیعی: تعامل بین المللی صندوق ها ارتقای زندگی ٥٠ میلیون نفر را در پی دارد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها