امروز سه شنبه 04 مهر 1396 ساعت 23:19:21

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147202 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 04:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پاسخ دیپلماتیک مناسب ترامپ را فلج می‌کند

رونوشت به شورای امنیت، هیئت دولت و وزارت خارجه؛

پاسخ دیپلماتیک مناسب ترامپ را فلج می‌کند

مازندمجلس: شورای عالی امنیت ملی،‌ هیئت دولت و وزارت خارجه در اقدامی مشترک نسبت به محدودیت ویزا و ممانعت از ورود کسانی که گام در خاک کشور آمریکا گذاشته‌اند، اقدام کنند تا دولتمردان آمریکایی و دیگر نهادهای بین‌المللی متوجه بشوند ایران برای خود عزت دارد.
مازندمجلس: سرویس سیاست مشرق - دولت آمریکا در ادامهاقدامات ضدایرانی خود که به طور مرموزی در این چند روزه شدت یافت، چند شرکت و شخصیتایرانی را تحریم کرد. دانلد ترامپ به این موارد قانع نشد و در توئیت‌های تهدیدآمیز خود بیان کرد که ایران با آتش بازی می‌کند و به همین روش فضا را علیه کشورمانشلوغ کرد.[1]

ترامپ البته چندان موضوع تازه‌ای نگفت و سخنانباراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا را درباره ایران تکرار کرد که همه گزینه‌ها علیهایران هنوز روی میز است. البته به نظر می‌رسد این سنت رؤسای جمهور آمریکاست که باورود به کاخ سفید سعی می‌کنند مواضع دوآتیشه و تندی اتخاذ کنند تا بعدها با نرمشطرف مقابل خود را به امتیازات اندک راضی سازند.

در پی گردوخاک‌هایی که ترامپ علیه ایران به راه‌انداخت،وزارت خارجه نیز در اقدامی قابل تامل و تقدیر با ورود تیم کشتی آمریکا به داخلکشورمان مخالفت کرد.[2] امابه نظر می‌رسد که در عملی هوشمندانه و اساسی بایستی پاسخ مناسبی به رفتارهای نابه‌خردانهدولت ترامپ از سوی نهادهای مربوطه در کشورمان داده شود تا به طرف آمریکایی‌ نشانداده شود که از چنین اقداماتی در مقابل ایران طرفی نمی‌بندد و نتیجه لازم را نمی‌گیرد.درواقع بایستی اقدامی اساسی و به موازات عمل ترامپ در این چند روز انجام داده شودتا عاملی بازدارنده نسبت به اقدامات ضدایرانی آینده رئیس جدید کاخ سفید باشد.

در این راستا پیشنهاد می‌شود که شورای عالیامنیت ملی،‌ هیئت دولت و وزارت خارجه در اقدامی مشترک نسبت به محدودیت ویزا و ممانعت از ورود کسانیکه گام در خاک کشور آمریکا گذاشته‌اند و ممکن است برای نظارت بر فناوری هسته‌ای ایراندر قالب‌ مأمورین و بازرسان آژانس بین‌المللی اتمی، انتخاب شوند، طرحیتصویب و اجرا شود.

به نظر می‌رسد دور ساختن دولت ترامپ و آمریکایی‌ها از موضوع هسته‌ای کشورمان، می‌تواند پاسخ مناسبی برای این دست اقدامات کاخ سفید باشد.


[1] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/686655

[2] http://www.mashreghnews.ir/fa/news/686597


منبع : مشرق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ترامپ - آمریکا - اقدامی - می‌رسد - بایستی - اساسی - مناسبی - اقدامات - mashreghnews - هسته‌ای - وزارت - خارجه - البته - ضدایرانی - موضوع - جمهور - مقابل - شورای - می‌کند -

مطالب مرتبط با : پاسخ دیپلماتیک مناسب ترامپ را فلج می‌کند
نظر شما در مورد : پاسخ دیپلماتیک مناسب ترامپ را فلج می‌کند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها