امروز جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 17:04:46

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147216 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 04:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
با آلبومی درباره نزدیکی مللگروه موسیقی «جاده ابریشم» با همراهی «کیهان کلهر» برنده گرمی شد

با آلبومی درباره نزدیکی ملل

با آلبومی درباره نزدیکی مللگروه موسیقی «جاده ابریشم» با همراهی «کیهان کلهر» برنده گرمی شد

مازندمجلس:«یویوما» ویلون‌سل‌نواز مطرح آمریکایی-چینی‌تبار در همکاری با گروه موسیقی «سیلک رود» که «کیهان کلهر» نیز یکی از نوازندگان آن است، موفق به دریافت برنده جایزه گرمی شدند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» و به نقل از بی بی سی، یویوما ویلون‌سل‌نواز برجسته آمریکایی-چینی‌تبار به همراه گروه موسیقی سیلک رود (جاده ابریشم) که کیهان کلهر هم یکی از نوازندگان آن است برنده جایزه گرمی در رشته بهترین موزیک بین‌المللی شدند.

مراسم اهدای جوایز گرمی که مهمترین جایزه موسیقی جهان محسوب می‌شود یکشنبه شب (۱۲ فوریه-۲۴ بهمن) در سالن استیپلز لس‌آنجلس برگزار شد و طی آن آثار برجسته موسیقی در یک‌سال گذشته مورد تقدیر قرار گرفت.

این مراسم که پنجاه و نهمین دوره اهدای جوایز گرمی بود تا حدودی هم متاثر از فضای سیاسی آمریکا و التهاب به وجود آمده پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور بود.

یویوما، موسیقی‌دان آمریکایی-چینی‌تبار که بسیاری او را از برجسته‌ترین ویلونسل‌نوازان یک قرن اخیر می‌دانند امسال به همراه گروه موسیقی‌اش سیلک رود (جاده ابریشم) برای خلق آلبوم «سینگ می هوم» (Sing Me Home) برنده گرمی شده است.

وبسایت گروه موسیقی سیلک رود، ضمن اعلام این خبر مضمون اصلی این آلبوم جدید را نزدیک کردن ملل جهان به یکدیگر معرفی کرده است.

کیهان کلهر، موسیقی‌دان و کمانچه نواز برجسته ایرانی هم از اعضای گروه سیلک رود است.

این گروه موسیقی را یویوما در سال ۲۰۰۰ میلادی خلق کرد؛ گروهی که نوازندگان آن از تبارهای مختلف‌اند و تنوع سازهای به کار گرفته در آن هم هویتی بین‌المللی به آن بخشیده است.

سال گذشته، فیلمساز مشهور مورگان نویل، مستندی درباره این گروه موسیقی ساخت تحت عنوان: «موسیقی غریبه‌ها»


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - برنده - آمریکایی - چینی‌تبار - نوازندگان - برجسته - جایزه - درباره - بین‌المللی - کیهان - مراسم - اهدای - آلبوم - موسیقی‌دان - جوایز - ابریشم - همراه - «کیهان - کلهر» - نزدیکی - آلبومی - یویوما - «موسیقی - ویلون‌سل‌نواز -

مطالب مرتبط با : با آلبومی درباره نزدیکی مللگروه موسیقی «جاده ابریشم» با همراهی «کیهان کلهر» برنده گرمی شد
نظر شما در مورد : با آلبومی درباره نزدیکی مللگروه موسیقی «جاده ابریشم» با همراهی «کیهان کلهر» برنده گرمی شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها