مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147257 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 04:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازگشایی گلوگاه ترافیکی آزادراه قزوین-‌رشت تا نوروز امسال‌

مدیرعامل شرکت ساخت خبر داد

بازگشایی گلوگاه ترافیکی آزادراه قزوین-‌رشت تا نوروز امسال‌

مازندمجلس: معاون وزیر راه و شهرسازی از بهره‌برداری گلوگاه آزادراه قزوین-رشت خبر داد و گفت: فاز یک آزادراه رودبار-منجیل تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد تا دیگر شاهد گره ترافیکی این ناحیه در ایام پیک سفر خصوصاً نوروز نباشیم.
مازندمجلس:‌به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور،‌ خیرالله خادمی در حاشیه بازدید از آزادراه منجیل-رودبار بیان کرد: آزادراه قزوین-‌رشت جز بخشی از آن حدفاصل منجیل تا رودبار در سال‌های قبل به صورت رسمی افتتاح و زیرعبور قرار گرفته بود اما همین بخش باقیمانده به گره کور ترافیکی این مسیر آزادراهی مبدل شد که ‌ برنامه ویژه‌ای برای اتمام آن در نظر گرفته شد و در دو سال اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است. 

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: طول این گلوگاه در آزادراه منجیل-رودبار 3 کیلومتر است که با احتساب بعضی مسیرهای اضافی و دوربرگردان‌ها به حدود 4 کیلومتر می‌رسد که در مجموع رفت و برگشت حدود 7 کیلومتر خواهد بود.

خادمی با اشاره به دشواری‌های ساخت این قطعه باقی‌مانده از آزادراه قزوین – رشت اظهار داشت: مشکلات ما برای پیگیری ساخت این پروژه در دو حوزه مختلف به وجود می‌آمد؛ از یک سو بخش قابل توجهی از محور باقی‌مانده یا نیاز به ساخت تونل یا پل‌های بزرگ و غول‌پیکر داشت که از این رو سرعت پیشروی را دشوار می‌کرد. از سوی دیگر سرمای قابل توجه هوا در طول دو ماه گذشته موجب شد مشکلاتی در رسیدن برنامه‌های از پیش تعیین شده به وجود بیاید.

وی افزود: با وجود تمام این مشکلات‌ در تلاش هستیم باند باقی مانده نیز ظرف هفته‌های آینده آماده بهره‌برداری شود تا مسافران نوروزی بتوانند از آن استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در پاسخ به این سوال که تکلیف هشت کیلومتر باقی مانده از آزادراه قزوین- رشت چه خواهد شد، نیز توضیح داد: اصلی‌ترین گلوگاه ترافیکی ما در این منطقه مربوط به همان سه کیلومتر بود که گره‌های ترافیکی شدیدی ایجاد می‌شود و با گشایش آن ترددها شکل عادی می‌گیرد؛ هشت کیلومتر باقی‌مانده مربوط به مناطق مسکونی نزدیک به آزادراه در حوالی شهرستان منجیل است که‌ با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تکمیل آن نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد با تکمیل سه کیلومتر اصلی از گلوگاه این آزادراه که تاکنون برای آن حدود 200 میلیارد تومان تخصیص اعتبار صورت گرفته، مشکلات ترافیکی این آزادراه برطرف شود و قطعه باقی‌مانده که البته به دلیل چهار خطه بودن مشکل ترافیکی خاصی ایجاد نمی‌کند نیز در آینده نه چندان دور به بهره‌برداری برسد.
 ‌
ک


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آزادراه - کیلومتر - ترافیکی - باقی‌مانده - منجیل - گلوگاه - قزوین - رودبار - گرفته - ایجاد - آینده - مانده - بهره‌برداری - مربوط - تکمیل - توجهی - توسعه - خادمی - مدیرعامل - افزود - مشکلات -

مطالب مرتبط با : بازگشایی گلوگاه ترافیکی آزادراه قزوین-‌رشت تا نوروز امسال‌
نظر شما در مورد : بازگشایی گلوگاه ترافیکی آزادراه قزوین-‌رشت تا نوروز امسال‌

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها