مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147260 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 04:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در گفت‌وگو با مهر اعلام شد؛

علت فروریزش زمین در خیابان رجایی تهران/بررسی‌ها ادامه دارد

مازندمجلس: مدیر بخش زلزله شناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تایید خبر فروریزش زمین درخیابان رجایی تهران ،افزود: پیش بینی می‌شود که وجود قنوات در جنوب پایتخت عامل این حادثه بوده است.
مازندمجلس:علی بیت اللهی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: درخیابان شهیدرجایی (آرامگاه سابق) فروریزشی رخ داده است که علت این فروریزش از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در حال بررسی است.

وی ادامه داد:مشاهدات میدانی نشانگر آن است که حجم این فروریزش بزرگ نیست اما با این وجود، پلیس به انسداد قسمت‌هایی از این خیابان اقدام کرد تا امدادگران و دستگاه‌های مربوطه عملیات خود را انجام دهند.

به گفته این مقام مسئول، قنوات موجود در جنوب و جنوب شرق پایتخت، برای آبیاری باغ های جنوبی تهران مورد استفاده قرار می‌گرفتند و درحال حاضر هم شاهد وجود قنات‌های راکد و گاه فعال در این منطقه هستیم.

بیت اللهی اظهار داشت: قنات‌های موجود در جنوب پایتخت گاهی در اثر ارتعاشات موجود، ریزش می‌کنند که این ریزش در سطح زمین با فروریزش ناگهانی در سطح خیابان نمود می‌یابد.

گفتنی است هم اکنون در مسیر شمال به جنوب خیابان شهید رجایی محدودیت تردد ایجاد شده و همین موضوع سبب ایجاد ترافیک سنگین در این خیابان شده است.
 


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خیابان - فروریزش - قنات‌های - ایجاد - موجود - ادامه - رجایی - تهران - اللهی -

نظر شما در مورد : علت فروریزش زمین در خیابان رجایی تهران/بررسی‌ها ادامه دارد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها