مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147275 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 04:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
قانون احزاب باید بازنگری شود/ حمایت از طرح فراکسیون امید در تأمین امنیت برگزاری مراسم رسمی

حق‌شناس در کنگره حزب ترقی:

قانون احزاب باید بازنگری شود/ حمایت از طرح فراکسیون امید در تأمین امنیت برگزاری مراسم رسمی

مازندمجلس: عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه نیازمند بازنگری در قانون احزاب هستیم، گفت: طرح قانون احزاب در مجلس یک گام به عقب بود، بنابراین احزاب کشور نگران هستند.
مازندمجلس:، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی صبح امروز (پنج‌شنبه) در کنگره حزب ترقی ایران اظهار داشت: سابقه تحزب در کشور ما به بیش از 110 سال می‌رسد و تحزب قبل از مشروطه در کشور ایران وجود داشته است.

وی تأکید کرد: تحزب در کشور ما به اندازه یک قرن عمر نداشته است و ما به فاصله کوتاهی وارد جنگ جهانی اول شدیم و استبداد رضاخان نیز سبب شد آزادی‌های سیاسی و مطبوعاتی 20 سال به محاق برود.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با تأکید بر اینکه نیازمند بازنگری در قانون احزاب هستیم، گفت: طرح قانون احزاب در مجلس یک گام به عقب بود، بنابراین احزاب کشور نگران هستند.

حق‌شناس در ادامه سخنان خود بر ضرورت جرم سیاسی نیز تأکید و تصریح کرد: اگر کسی جرمی در جهت دفاع، خدمت و تلاش برای ارتقای کشور صورت داد، این جریم با اختلاص،‌ دزدی و دستبرد مسلحانه تفاوت خواهد داشت.

وی فراکسیون امید مجلس را فراکسیون اکثریت مجلس برشمرد و طرح «تأمین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی» را طرحی در جهت دفاع از حقوق مدنی دانست و گفت: نباید هر کسی به خود اجازه بدهد که نشست‌ها را به هرج و مرج بکشد، بنابراین این طرح یک قدم روبه جلو است.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احزاب - حق‌شناس - فراکسیون - قانون - تأکید - اعتماد - سیاسی - بنابراین - مرکزی - برگزاری - کنگره - بازنگری - امنیت - مراسم - شورای -

مطالب مرتبط با : قانون احزاب باید بازنگری شود/ حمایت از طرح فراکسیون امید در تأمین امنیت برگزاری مراسم رسمی
نظر شما در مورد : قانون احزاب باید بازنگری شود/ حمایت از طرح فراکسیون امید در تأمین امنیت برگزاری مراسم رسمی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها