مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147345 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 04:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
درخواست رئیس مایکروسافت برای نگارش کنوانسیون دیجیتال ژنو

درخواست رئیس مایکروسافت برای نگارش کنوانسیون دیجیتال ژنو

مازندمجلس: همزمان با تشدید تنش های سایبری رییس مایکروسافت خواستار نگارش کنوانسیون دیجیتال ژنو به منظور حفاظت از مردم جهان در مورد این خطر فزاینده شد.
مازندمجلس: به نقل از سی اس او آنلاین، کنوانسیون ژنو مفادی را برای شرایط جنگی وضع کرده تا از افرادی که در میدان جنگ حضور ندارند، حفاظت و حمایت می‌کند. بنیان‌گذاری و گسترش کنوانسیون ژنو بر اساس تجربه‌هایی است که حکومت‌ها در دوران جنگ‌هایشان گرد آورده بودند.

براد اسمیت رییس مایکروسافت و مدیر امور حقوقی این شرکت معتقد است که غیرنظامیان باید در زمان استفاده از اینترنت امنیت داشته باشند و ایمنی انها در برابر خطرات احتمالی حفظ شود و این موضوعی است که باید در قالب قوانینی بین المللی ثبت شده و در نظر گرفته شود.

براد اسمیت که در کنفرانس امنیتی RSA در سان فرانسیسکو سخن می گفت ساختار تعیین و تعریف هنجارهای بین المللی در مورد نبرد سایبری شد و افزود: باید یک نهاد مستقل برای پاسخگویی و تحلیل حملات سایبری مشخص شود.

وی از شرکت های فناوری هم خواست تا برای حفاظت از کاربران در برابر حملات سایبری با یکدیگر متحد شوند و جلوی آسیب دیدن آنها را بگیرند. به گفته وی عقد تفاهم نامه بین المللی در این زمینه ضروری است، زیرا نبردهای سایبری زیرساخت های حساسی را هدف قرار می دهد که نبود آنها تداوم زندگی مردم را تهدید می کند.

به گفته این مدیر مایکروسافت شرکت های فناوری باید در صف اول مقابله با حملات سایبری و دفاع از ملت ها باشند، زیرا این حملات در ابتدا شهروندان عادی را هدف می گیرند.

آ


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سایبری - حملات - مایکروسافت - فناوری - کنوانسیون - المللی - اسمیت - حفاظت - برابر -

نظر شما در مورد : درخواست رئیس مایکروسافت برای نگارش کنوانسیون دیجیتال ژنو

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها