مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147349 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 04:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تلاش ناتو برای تحریک روسیه به تقابل نظامی

مازندمجلس: رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به دخالت اعضای ناتو در امور داخلی این کشور، اظهار داشت این ائتلاف نظامی تلاش دارد تا مسکو را به تقابل نظامی تحریک کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از پرس تی‌وی، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه، با اشاره به اینکه اعضای ناتو به مداخله در امور داخلی روسیه ادامه می‌دهند، گفت این ائتلاف نظامی دائماً تلاش دارد تا مسکو را به تقابل نظامی تحریک کند. پوتین روز پنج‌شنبه، این اظهارات را در جمع مقامات آژانس اطلاعات روسیه مطرح کرد. وی گفت در سال‌های گذشته، شرایط امنیتی جهان «بهبود نیافته، اما برعکس، بسیاری از تهدیدهای موجود به تهدیدهایی بسیار جدی تبدیل‌شده است.»

 

رئیس‌جمهور روسیه افزود ناتو با «مأموریت رسمی اعلامی جدید خود برای بازدارندگی در قبال روسیه» یکی از این تهدیدهاست. پوتین تصریح کرد تقابل با روسیه هدفِ گسترش این ائتلاف نظامی است. این موضوع پیش‌تر نیز اتفاق افتاده بود اما اکنون آن‌ها توجیهاتی جدید ارائه می‌دهند که فکر می‌کنند جدی است.» وی تأکید کرد: «در حقیقت، آن‌ها دائماً تلاش دارند ما را تحریک کنند و تلاش دارند پای ما را به تقابل (نظامی) بکشانند.»

 

پوتین گفت: اعضای ناتو به تلاش‌های خود برای مداخله در امور داخلی ما باهدف بی‌ثبات کردن نظم اجتماعی و سیاسی در روسیه ادامه می‌دهند. وی افزود: «در سال گذشته، 53 عامل اطلاعاتی خارجی و 386 مأمور سرویس‌های اطلاعاتی خارجی دستگیرشده‌اند.»

پوتین همچنین از عدم هماهنگی میان روسیه و کشورهای غربی درخصوص مبارزه علیه دشمنان مشترک مانند گروه‌های تروریستی ابراز تأسف کرد. رئیس‌جمهور روسیه افزود: «به نفع همه است که مذاکرات میان آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا و دیگر اعضای ناتو ادامه یابد.»

 

روابط مسکو و ناتو از سال 2014 در پی اختلاف‌نظر بر سر بحران اوکراین و همچنین برگزاری همه‌پرسی در شبه‌جزیره کریمه که به الحاق مجدد این منطقه به روسیه منتهی شد، تیره شده است.

 

آمریکا و متحدان اروپایی آن مسکو را به بی‌ثبات کردن اوکراین متهم و تحریم‌هایی را علیه چهره‌های شاخص روس و طرفدار روسیه اعمال کرده‌اند. با این حال، مسکو هرگونه دخالت در بحران اوکراین را به‌شدت رد کرده است.

 

از سوی دیگر کرملین نیز بارها ناتو را به دلیل تقویت حضور نظامی نزدیک مرزهای روسیه موردانتقاد قرار داده و تأکید کرده که «چنین اقدامی، تهدیدی برای صلح منطقه‌ای و بین‌المللی است.»


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روسیه - نظامی - تقابل - تحریک - اعضای - ادامه - افزود - ائتلاف - اطلاعاتی - داخلی - اوکراین - رئیس‌جمهور - دارند - بی‌ثبات - خارجی - تأکید - بحران - همچنین - دائماً - دخالت - اشاره - مداخله - پوتین - آن‌ها - گذشته، - می‌دهند -

نظر شما در مورد : تلاش ناتو برای تحریک روسیه به تقابل نظامی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها