مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147460 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 04:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راه‌آهن چابهار-ایرانشهر ۳هزار میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد

مدیرعامل شرکت توسعه زیربناهای حمل و نقل:

راه‌آهن چابهار-ایرانشهر ۳هزار میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد

مازندمجلس: مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل از نیاز به اعتبار ۳۰۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل خط‌ آهن چابهار-ایرانشهر خبر داد.
مازندمجلس: به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی گفت: توسعه ریلی شرق کشور به عنوان یکی از اولویت‌های وزارت راه است و ساخت راه‌آهن چابهار-ایرانشهر هم پیشرفت قابل قبولی داشته است.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به این‌که یکی از پروژه‌های مهم حوزه راه آهن احداث کریدور ریلی شمال-جنوب در شرق کشور است، اظهار کرد: در این راستا طرح ریلی چابهار-زاهدان-بیرجند-مشهد تعریف و چند سال پیش عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

وی با اشاره به نیاز مالی این طرح، تصریح کرد: برای ساخت خط‌آهن چابهار تا ایرانشهر به طول ۵۰۰ کیلومتر حداقل ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با تاکید بر اهمیت توسعه شرق کشور، گفت: چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور باید هر چه سریعتر به وسیله ریل به شمال شرق کشور و از آنجا به همسایه‌های شمالی متصل شود که این مسئله موجب رشد اقتصادی منطقه و کل کشور می‌شود.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : توسعه - چابهار - زیربناهای - ایرانشهر - عنوان - اشاره - وزارت - اعتبار - راه‌آهن - مدیرعامل -

نظر شما در مورد : راه‌آهن چابهار-ایرانشهر ۳هزار میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها