مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147529 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 04:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برخی در دولت هر هفته برای قطع یارانه مردم تلاش می‌کنند/ تیم اقتصادی دولت در حق مردم بی‌انصافی کرد

دلواپسی‌های علیخانی برای دولت؛

برخی در دولت هر هفته برای قطع یارانه مردم تلاش می‌کنند/ تیم اقتصادی دولت در حق مردم بی‌انصافی کرد

مازندمجلس: این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت:‌ در دولت آقای روحانی نیز چشم بسیاری از مردم و از جمله طبقات پایین جامعه به همین یارانه‌هاست. با این وجود برخی در دولت آقای روحانی هر هفته و یا ماه تلاش می‌کنند یارانه برخی گروه‌های اجتماعی را قطع کنند.
مازندمجلس: سرویس سیاست مشرق - قدرت‌الله علیخانی از جمله اصلاح‌طلبانی است که نقدهای بسیاری بر وضعیت اقتصادی دولت یازدهم دارد. وی در مصاحبه‌ای که با روزنامه زنجیره‌ای آرمان داشته با ابراز نگرانی و دلواپسی از وضعیت اقتصادی کشور بیان می‌کند که حسن روحانی برای تغییر فضا بایستی کاری انجام دهد. البته دغدغه‌های علیخانی بیش از اینکه اجتماعی باشید سیاسی و معطوف به رای آوری کاندیدایی‌ است که از آن حمایت می‌کند اما این نگرش نیز نمی‌تواند واقعیتی که در افکارعمومی وجود دارد را در سخنان علیخانی پنهان کند.  *******

** بنده در مرحله اول نگران این مساله هستم که عده‌ای نخواهند به هر دلیلی با دولت همکاری و پشت دولت را خالی کنند. در شرایط کنونی بسیاری از مردم برای اشتغال، معیشت و زندگی روزمره خود با مشکلات جدی مواجه هستند. وضعیت به شکلی است که برخی برای نان شب خود محتاج هستند. بنده در طول روز با شهروندان مختلف جلسات متعددی برگزار می‌کنم و به خوبی از مشکلات مردم آگاهی دارم. به نظرمن تیم اقتصادی دولت آقای روحانی در حق دولت و مردم بی‌انصافی کرده است.

**‌ در دولت آقای روحانی نیز چشم بسیاری از مردم و از جمله طبقات پایین جامعه به همین یارانه‌هاست. با این وجود برخی در دولت آقای روحانی هر هفته و یا ماه تلاش می‌کنند یارانه برخی گروه‌های اجتماعی را قطع کنند. نکته جالب این است که این افراد به این نکته توجه نمی‌کنند که در ایام انتخابات موضوع یارانه‌ها می‌تواند به پایگاه اجتماعی آقای روحانی خدشه وارد کند. با این وجود بدون توجه به ایام انتخابات تلاش می‌کنند یارانه‌های برخی گروه‌های اجتماعی را قطع کنند. برای من هنوز این مساله قابل هضم نیست که چرا عده‌ای که درون دولت حضور دارند، گاه برخلاف سیاست‌های دولت آقای روحانی حرکت می‌کنند.

** آقای روحانی اگر می‌خواهد در انتخابات ریاست‌جمهوری سال۹۶ به موفقیت دست پیدا کند، باید در کابینه خود خانه‌تکانی جدی انجام بدهد و برخی از اعضای دولت را که سیاست‌های همسو ندارند کنار بگذارد.آقای روحانی در یک مقطع زمانی عنوان می‌کردند به دلیل اینکه مجلس نهم با دولت هماهنگ نیست، مجبور شده از افراد باتجربه در کابینه خود استفاده کند تا میزان آزمون و خطاها کاهش پیدا کند.

** آقای روحانی از ابتدای تشکیل دولت تاکنون با موانع زیادی روبه‌رو بوده است. با این وجود بنده معتقدم آقای روحانی و دولت تدبیر و امید می‌توانستند عملکرد بهتری نسبت به آنچه تاکنون انجام داده‌اند از خود نشان دهند. به همین دلیل معتقدم انتقادات جدی به عملکرد آقای روحانی به‌ويژه در زمینه اقتصادی وارد است. آقای روحانی باید خیلی زودتر در ترکیب کابینه خود تغییر ایجاد می‌کرد تا دولت شکل کارآمدتری به خود بگیرد که متاسفانه این اتفاق رخ نداد. شرایط به ‌گونه‌ای بود که جز محدودی از افراد مانند آقایان جهانگیری، مجید انصاری،یونسی وترکان بقیه اعضای دولت حاضر نبودند به همراه آقای روحانی درمیدان باشند و بیشتر به دغدغه‌های دیگر خود توجه می‌کردند.

** آقای روحانی باید به صورت صریح وشفاف با مردم سخن بگوید و مشکلات پیش روی دولت را برای آنها تشریح کند. به نظر من برخی از افرادی که در دولت ایشان حضور دارند در روزهای سخت پشت روحانی را خالی می‌کنند و عملکرد قابل قبولی نخواهند داشت. در شرایط کنونی مسائل اقتصادی مهم‌ترین دغدغه مردم وجوانان است.

** آقای روحانی در برقراری ارتباط با اقشار مختلف مردم و به‌ويژه طبقه پایین جامعه موفق عمل نکرده است.

** به نظر من وزرای دولت آقای روحانی نیز باید چنین رویکردی در پیش می‌گرفتند و خود را سپر آقای روحانی می‌کردند تا آقای روحانی مجبور نباشد در یک زمان در چند جبهه بجنگد. آقای روحانی در دولت تنهاست. این در حالی است که وزرا و اعضای هیات دولت باید به شکلی رفتار می‌کردند که کار جمعی در همه زمینه‌ها در اولویت قرار داشته باشد و رئیس‌جمهور در مواجهه با مخالفان و رسیدگی به مشکلات مردم تنها نباشد.

** بنده حتی شنیده‌ام که آقای‌روحانی با برخی از اعضای کابینه خود رودربایستی دارد و در بیان دغدغه‌های خود با اعضای دولت راحت نیست. به نظر می‌رسد برخی از وزرا و اعضای دولت در انتقال مسائل مختلف و نیز انتقال دقیق مشکلات معیشتی به آقای روحانی شفاف عمل نمی‌کنند و در این زمینه از برخی مسائل چشمپوشی می‌کنند. بنده در طول روز با مردم نقاط مختلف کشور ارتباط دارم و به خوبی با دغدغه‌ها و مشکلات مردم آشنا هستم. با این وجود احساس می‌کنم دولت آقای روحانی به خوبی از این دغدغه‌ها آگاهی ندارد.

** نکته دیگر درباره دولت اینکه مدیریت استانی در برخی مناطق کشور قابل قبول نبوده و مردم بومی از انتخاب مدیران رضایت ندارند. به نظر من آقای روحانی حداقل باید ۵یا۶ استاندار خود را تغییر بدهد تا رضایت مردم بومی مناطق مختلف کشور را به دست بیاورد. به هر حال مدیریت استانی به دلیل اینکه از نزدیک با مشکلات هر منطقه آشناست بهتر می‌تواند مشکلات پیش‌روی مردم را حل کند.

** اگر آقای روحانی در انتخابات آینده تنها از طرف اصلاح‌طلبان حضور پیدا کند، از همه طرف تحت فشار قرار می‌گیرد. به همین دلیل بهتر است اصلاح‌طلبان نیز با چند گزینه وارد عرصه انتخابات شوند تا آقای روحانی در انتخابات تنها نباشد. این وضعیت در مناظرات انتخاباتی تشدید خواهد شد. دلیل این مساله این است که درمناظرات انتخاباتی هر کدام از کاندیداهای اصولگرا به بخش‌هایی از عملکرد دولت اشاره می‌کند و می‌خواهند این نکته را به افکار عمومی القا کنند که آقای روحانی در همه زمینه‌ها ضعیف عمل کرده و به همین دلیل بهتر است که یک شخص دیگر به ریاست‌جمهوری برسد.

** اگر چند گزینه از جریان اصلاحات در کنار آقای روحانی معرفی شوند، به انتقادات اصولگرایان پاسخ خواهند گفت و در نتیجه آقای روحانی لازم نیست به تنهایی به همه انتقادات پاسخ بگوید. افرادی مانند آقایان جهانگیری، علی مطهری، مسعود پزشکیان و اکبر ترکان باید در انتخابات کاندیدا شوند تا در مقابل انتقادات تند جریان اصولگرا نسبت به آقای روحانی وارد عمل شوند. 


منبع : مشرق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روحانی - مشکلات - انتخابات - اعضای - اقتصادی - مختلف - انتقادات - عملکرد - اجتماعی - علیخانی - می‌کردند - کابینه - اینکه - وضعیت - می‌کند - نباشد - بسیاری - مساله - مسائل - افراد - تغییر - دغدغه‌های - شرایط - انتخاباتی - ارتباط - اصولگرا - افرادی - آقایان - جهانگیری، - بگوید - جریان - گزینه - اصلاح‌طلبان - استانی - مناطق - مدیریت - مانند - زمینه‌ها - انتقال - دغدغه‌ها - رضایت - معتقدم - پایین - جامعه - گروه‌های - آگاهی - می‌کنم - عده‌ای - نخواهند - کنونی - نمی‌کنند - می‌تواند - بی‌انصافی - یارانه - به‌ويژه - تاکنون - مجبور - سیاست‌های - ریاست‌جمهوری - ندارند - زمینه -

مطالب مرتبط با : برخی در دولت هر هفته برای قطع یارانه مردم تلاش می‌کنند/ تیم اقتصادی دولت در حق مردم بی‌انصافی کرد
نظر شما در مورد : برخی در دولت هر هفته برای قطع یارانه مردم تلاش می‌کنند/ تیم اقتصادی دولت در حق مردم بی‌انصافی کرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها