مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147533 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 04:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
همدردی توئیتری مردم با خوزستانی‌ها در سکوت دولتی‌ها +عکس

یاران روحانی خوابند یا بیدار؛

همدردی توئیتری مردم با خوزستانی‌ها در سکوت دولتی‌ها +عکس

مازندمجلس: بحران قطعی آب و برق و گاز طی روزهای جاری بر وضعیت بد وجود گردوغبار در هوای استان خوزستان، شرایط زندگی را برای هموطنان ساکن در آن منطقه سخت تر کرده است و قسمتی از مردم ایران؛ به شکل توئیتری همدردی کردند با خوزستانی‌ها.
مازندمجلس: از وعده انتخاباتی روحانی برای حل مشکل خوزستان تا راهکار اکبرترکان برای بهبود وضعیت مردم سرویس سیاست مشرق - اهواز حال و روز خوبی ندارد، این جمله فصل مشترک همه دلسوزانی است که این روزها برای وضعیت زندگی و معیشت هموطنان خوزستانی خود دغدغه دارند و به هر طریق ممکن خواهان حمایت دولت از مردم مظلوم و بحران زده استان خوزستان هستند. بحران گرد و غبار که چندسالی است مهمان ناخوشایند مردم خوزستان شده تاکنون باعث ایجاد مشکلات بسیار و بیماری های فراوانی برای ساکنان این منطقه شده که روز بروز نیز بر تعداد آن‌‌ها افزوده می‌شود. از طرف دیگر، بنا بر اظهارات مسئولین منطقه ای و کارشناسان محیط زیست، دولت یازدهم و رئیس سازمان محیط زیست که همه مسایل را با دید جناحی می‌بیند نیز در این مدت اقدام قابل توجه و درخور شان مردم برای جلوگیری از این معضل زیست محیطی انجام نداده است اما آنچه از شواهد مشخص است با اجرای طرح‌هایی نظیر انتقال آب از خوزستان وضعیت زندگی مردم را بغرنج تر نیز نموده است. حسن روحانی رئیس جمهور دولت یازدهم نیز که در آخرین روزهای ریاستش به سر می‌برد نیز در این مدت حدود 4 سالی که از روی کار آمدن به رای همین مردم گذشته است، نتوانسته به وعده های خود برای بهبود وضع زندگی و معیشت مردم خوزستان اقدامی انجام دهد.  روحانی در زمان تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری سال 92 بارها از دولت قبل خود به دلیل بی توجهی به مردم خوزستان انتقاد می‌کرد و با وعده اختصاص 3 درصد از درامدهای نفتی کشور به استان‌های نفت خیز بالاخص خوزستان، رای مردم را جلب کرد، اما عملکرد چندساله وی به خوبی موید خلف وعده در اجرای این وعده انتخاباتی است. سایر مقامات دولتی نیز در روزهای گذشته که بحران خوزستان به اوج خود رسیده و علاوه بر آلودگی هوا و وجود ریزگردها، قطعی آب و برق و گاز را نیز به مردم تحمیل کرده است، عمدتا سکوت در پیش گرفتند و یا با طرح مسایل انحرافی، سیاست شانه خالی کردن از مسئولیت را در پیش گرفتند که برای نمونه می‌توان به پست توئیتر مشاور روحانی اشاره کرد. از سوی دیگر اما، بسیاری از شخصیت های شناخته شده کشور و فعالین فضای مجازی نسبت به بی توجهی دولت به هموطنان خوزستانی خود بی تفاوت نبودند و با بیان انتقادات خود در فضای مجازی سعی کردند وظیفه انجام نشده دولت در خدمت به مردم را یادآوری کنند که در ادامه به تعدادی از این موارد اشاره خواهیم کرد.
... این پدیده در روزهای اخیر به نحوی تشدید شده که علاوه بر ایجاد اشکال در سیستم‌های آب و برق و ...، زندگی مردم در این استان را نیز به شدت مختل کرده است. لذا با توجه به جایگاه ویژه این استان و در مقام قدرشناسی از مردمی که به تعبیر امام راحل دین خود را به اسلام اداء کردند. فراکسیون امید خواستار توجه ویژه هیات وزیران و خصوصا شخص رئیس‌جمهور در اصلاح و بهبود وضع غیرقابل تحمل فعلی است. ... این پدیده در روزهای اخیر به نحوی تشدید شده که علاوه بر ایجاد اشکال در سیستم‌های آب و برق و ...، زندگی مردم در این استان را نیز به شدت مختل کرده است. لذا با توجه به جایگاه ویژه این استان و در مقام قدرشناسی از مردمی که به تعبیر امام راحل دین خود را به اسلام اداء کردند. فراکسیون امید خواستار توجه ویژه هیات وزیران و خصوصا شخص رئیس‌جمهور در اصلاح و بهبود وضع غیرقابل تحمل فعلی است.   * ‏در پی بارش باران برق شهر اهواز ‌اکنون قطع شده است.
احتمالا اون چند ساعتی هم که وصل شده بود، استاندار می‌خواسته دربی رو ببینه!

* ‏برق اهواز در مناطقی قطع شده و وزیر دولت هم آمد و هیچ نکرد
#ALMOST_NOTHING

* ‏کلا ده بیست قطره بارون زد برق نصف شهر #اهواز و شهرهای کارون، مسجدسلیمان و بندر امام قطع شد !

* ‏دلیل نباریدن #بارون توی #اهواز بیکفایتی مدیران استانیه
خدادیده باهر بارون شهرچه افتضاحی میشه، قربونش برم گفته دیگه بارون بس!

* ‏وضعيت ما قديما:
خاكه يا نه؟ تعطيله يا نه؟
وضعيت جديد: برق هست يا نه؟! #خاك_اهواز #برق #اهواز

* ‏برق کلانشهر اهواز برای بار دوم قطع شد
خدا بخیر بگذرونه، تابستون مون هم مثل برق داره میرسه
#برق_اهواز

* ‏جنگ برای اهواز ادامه دارد !
بی برقی و بی آبی های شبانه باز تکرار شده !

* ‏واقعا ديگه تحملش سخت شده ١٠ دقيقه هم بارون نميزنه كل خوزستان برقش ميره همين الان صداي دو تا ترانس برق اومد برقم نوسان داره #اهواز

* مردم کشور خودت و #خوزستان کمتر از #پرچم_آمریکا ئه که براش اعتراض کنی و توییت.
سلام خوش غیرت!
#اهواز
#روشنفکرها

* شهرک آغاجاری، شهرک ملی حفاری، کوی نفت، پاداد، کیانپارس، ملی راه
فعلا که این محله ها توی #اهواز برق ندارن

* ‏دقیقا ۳دقیقه بارون زد و بند اومد. دوباره برق #اهواز کن فیکون شد
 


منبع : مشرق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اهواز - خوزستان - بارون - روحانی - زندگی - استان - روزهای - گذشته - توجهی - بهبود - گرفتند - ادامه - مجازی - اشاره - علاوه - منطقه - هموطنان - معیشت - وضعیت - سیاست - خوزستانی - بحران - مسایل - یازدهم - ایجاد - اجرای -

نظر شما در مورد : همدردی توئیتری مردم با خوزستانی‌ها در سکوت دولتی‌ها +عکس

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها