امروز جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 16:54:45

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147735 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 بهمن 1395 -ساعت : 20:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: وضع قوانین محلی نمی تواند مانع از فعالیت های فرهنگی شود

مازندمجلس: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هیچ کس نمی تواند در هیچ نقطه از کشور با وضع قانونهای محلی مانع فعالیت های فرهنگی شود.
مازندمجلس: سید رضا صالحی‌امیری عصر پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه در یاسوج با بیان این مطلب افزود: مبنای ما در کشور برای اجرای صحنه ای در حوزه موسیقی شرع و قانون است.

وی با بیان اینکه سیاست قطعی وزارت فرهنگ و ارشاد اجرای قانون و شرع در حوزه موسیقی است، تصریح کرد: موسیقی ابعاد مختلفی مانند موسیقی سنتی، آیینی، مقامی، محلی و ابعاد دیگر دارد که در تاریخ این سرزمین ریشه دارد.

صالحی امیری اظهار داشت: موسیقی بخشی لاینفک از فرهنگ ملی ما و زبانی برای بیان بخشی از نیازها و دردهای جامعه است.

وی افزود: موسیقی یک نیاز جامعه است و جامعه ایران در ادوار تاریخی با این هنر انس گرفته و با آن زیسته است.

وزیر ارشاد کشور تصریح کرد: موسیقی بخشی از مصرف فرهنگی جامعه به خصوص نسل جوان است و در چند ماه گذشته همانند قبل فعالیت موسیقی در کشور به مفهوم اجرای زنده وجود دارد.

وی بیان داشت: نکته مهم و قابل تاکید این است که وزارت فرهنگ و اراشد اسلامی صرفا در موسیقی خلاصه نمی شود و  این بحث را من انحرافی می دانم و به نوعی بازی سیاسیون در زمین فرهنگ تلقی می کنم.

صالحی امیری با بیان اینکه مرکز ومرجع اصلی تولید، توزیع و مصرف موسیقی در ایران صدا و سیما است، گفت: صدا و سیما با ظرفیت ۵۳ درصد تولید، توزیع ومصرف موسیقی ایران را دارد.

وی افزود:۲۵ درصد موسیقی مربوط به موسسات مجاز موسیقی در سطح کشور، ۲۱ درصد مربوط به دانلود از شبکه های اینترنتی اجتماعی و یک درصد نیز اجرای زنده موسیقی در سطح کشور است.

صالحی امیری تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها در موسیقی خلاصه نمی شود ضمن اینکه این فعالیت به طور جاری در مسیر خود قرار دارد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - فرهنگ - اجرای - جامعه - ارشاد - امیری - اینکه - صالحی - وزارت - اسلامی - فعالیت - افزود - تولید، - توزیع - مربوط - خلاصه - تاکید - فرهنگی - قانون - تصریح - ابعاد -

مطالب مرتبط با : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: وضع قوانین محلی نمی تواند مانع از فعالیت های فرهنگی شود
نظر شما در مورد : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: وضع قوانین محلی نمی تواند مانع از فعالیت های فرهنگی شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها