مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147780 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 07:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مشروح نشست خبری ترامپ؛ از درگیری تازه با خبرنگار تا موضع تازه نسبت به ایران و ماجرای فلین

مازندمجلس: نشست خبری ترامپ باز هم جنجالی شد و رئیس‌جمهور آمریکا در تازه ترین نشست خود با اصحاب رسانه در کاخ سفید گفت که دولتش منظم مثل ماشین کار می‌کند.

 نشست خبری دونالد ترامپ بار دیگر به درگیری با اصحاب رسانه منجر شد.

ترامپ در بخش سوال و جواب با خبرنگاران، در حالی که خبرنگار سی ان ان تلاش می کرد سوال خود را بپرسد و از وی به خاطر به کار بردن اصطلاح «اخبار جعلی» توضیح بخواهد؛ ترامپ بعد از آنکه چند بار از وی خواست بنشیند در میانه سوال وی گفت: «من اصطلاح اخبار جعلی را عوض می کنم و آن را اخبار خیلی جعلی می گذارم.»

به کارگیری این اصطلاح ترامپ با خنده حضار و خبرنگار سی ان ان روبرو شد و گفت: «این اخبار واقعی هستند آقای رئیس جمهور؛ واقعی هستند.»

رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: مردم دیگر به شماها اعتماد ندارند. اینکه می خواهید کاری در این خصوص انجام بدهید یا نه من نمی دانم ولی آنها دیگر به شما اعتماد ندارند. اگر شما رو راست باشید، من بزرگترین حامی شما می شوم.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: امروز رسانه ها حقایق را برای مردم آمریکا بیان نمی کنند.


ترامپ همچنین گفت: این روزها خبرنگاران حقیقت را بیان نمی کنند و با مردم کشورمان آنگونه که شایسته آن هستند رفتار نمی کنند. من امیدوارم که با حرکت به جلو شاهد تغییراتی در این رابطه و شاهد رفتار متفاوت تری باشیم. امیدوارم که با گذشت زمان شاهد تغییراتی باشیم. وضعیت در این رابطه خوب نیست. متاسفانه بسیاری از رسانه ها در واشنگتن،نیویورک و لس آنجلس به طور ویژه از طرف مردم صحبت نمی کنند بلکه برای منافع خاص یک سیستم کاملا شکست خورده صحبت می کنند. رسانه ها کاملا غیر قابل اعتماد شده اند.


رئیس جمهور آمریکا گفت: من به عنوان رئیس جمهور نماینده شهروندان این کشور هستم. من در اینجا هستم که این سیستم شکست خورده را تغییر دهم. بنابراین باید به مردم و جامعه به خوبی خدمت کنم. من بارها درباره سیستم قدرت صحبت کرده ام. البته رسانه ها و نه همه آنها تلاش می کنند که سیاه نمایی کنند. برخی از رسانه ها عالی رفتار می کنند و قابل اعتماد هستند اما بیشتر آنها اینگونه نیستند و سیاه نمایی می کنند. اما ما اجازه نخواهیم داد که این موضوع روی دهد زیرا که من در اینجا حضور دارم تا پیام خود را به طور مستقیم به مردم برسانم.
ترامپ گفت: همانطور که می دانید دولت ما از روز نخست با مشکلات زیادی در بخش تشکیل دولت و اقتصاد روبرو شد. برای اینکه رو راست باشیم من هرج و مرج و افتضاح را در داخل و خارج از کشور به ارث برده ام. مشاغل از کشور ما دور شده اند. تمامی شرکت ها کشور ما را ترک کرده اند. این شرکت ها به مکزیک و کشورهای دیگر رفته اند. پرداخت ها و دستمزدهای کم، بی ثباتی در کشورهای دیگر از جمله این موارد هستند.

رئیس جمهور آمریکا: خبرهای ساختگی کار توافق با روسیه را برای ما سخت تر می کند.

دونالد ترامپ در نشست خبری در کاخ سفید گفت: گزارش های اشتباهی که شما رسانه ها می دهید، گزارش های دهشتناک ساختگی که داده می شود، کار توافق با روسیه را به مراتب سخت تر می کند و احتمالا پوتین در حالی که پشت میزش نشسته است با خود می گوید، ببین در آمریکا چه می گذرد؛ رئیس جمهور ترامپ اصلا نمی تواند با روسیه کنار بیاید آن هم به خاطر فشارهایی که از این خبرهای ساختگی بر وی وارد می شود. این شرم آور است زیرا اگر بتوانیم با روسیه، چین، ژاپن و هر کس دیگری کنار بیاییم، علاوه بر این که چیز بدی نیست بلکه موضوع مثبتی است.


دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ادامه دربارۀ ایران: در این مدت تحریم جدیدی علیه ایران وضع کرده‌ایم که اصلی‌ترین حامی تروریسم است. وی افزود: داعش مثل سرطان گسترش پیدا کرده است، یکی دیگر از افتضاح‌هایی که من آن را به ارث بردم. تحریم‌های جدیدی علیه دولت ایران وضع کردیم.

ترامپ گفت: تلویزیون را روشن می‌کنم، روزنامه‌ها را باز می‌کنم و می‌بینم که درباره بحران در دولت حرف می‌زنند، بحران، در صورتی که حقیقت دقیقاً به‌عکس است. دولت دارد مثل ماشین منظم کار می‌کند.

رئیس جمهور آمریکا درباره منع مسافرت اتباع کشورهای مسلمان به آمریکا گفت: هفته آینده فرمان اجرایی جدیدی برای محافظت از آمریکا صادر خواهیم کرد.

وی همچنین گفت: دادگاه‌ها با فرمان من مخالفت کردند اما من کوتاه نمی‌آیم.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه بهترین وکلای آمریکا در حال کار به‌روی فرمان جدید هستند ادامه داد این فرمان مهاجرت به‌گونه‌ای خواهد بود که از رأی دادگاه در امان بماند.
ترامپ افزود: ما در خارج از کشور به‌دنبال جنگ نیستیم، دنبال صلح هستیم. اما صلح از قدرت به دست می‌آید. در داخل هم من به‌دنبال امنیت هستم.

 وی درباره مایکل فلین، مشاور امنیت ملی مستعفی خود، گفت "او آدم خوبی است" و "کاری که کرده غیرقانونی نبوده است".

وی در ادامه باز هم به رسانه‌های آمریکا حمله کرد و گفت: من سی‌ان‌ان را نگاه می‌کنم، عصبانیت و نفرت زیاد پخش می‌کند و فقط نفرت. دیگر سی‌ان‌ان را نمی‌بینم.

ترامپ خطاب به رسانه‌ها گفت: اخبار اشتباه، وحشتناک و جعلی به‌وسیله شما گزارش می‌شود. این اقدام معامله با روسیه را بسیار سخت‌تر می‌کند.

رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: من مجبور نیستم به شما بگویم با کره شمالی چه خواهم کرد. مجبور نیستم به شما بگویم با ایران چه خواهم کرد. می‌دانید چرا؟ چون آنها نباید بدانند.


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آمریکا - ترامپ - جمهور - رسانه - روسیه - اعتماد - اخبار - درباره - دونالد - فرمان - می‌کند - ادامه - رفتار - باشیم - کشورهای - جدیدی - گزارش - ساختگی - سیستم - خبرنگار - اینکه - اصطلاح - می‌کنم، - اصحاب - ماشین - افزود - به‌دنبال - بگویم - خواهم - نیستم - مجبور - امنیت - سی‌ان‌ان - روبرو - واقعی - درگیری - کاملا - همچنین - رابطه - امیدوارم - تغییراتی - خورده - اینجا - خبرهای - حقیقت - ندارند - موضوع - نمایی - توافق -

مطالب مرتبط با : مشروح نشست خبری ترامپ؛ از درگیری تازه با خبرنگار تا موضع تازه نسبت به ایران و ماجرای فلین
نظر شما در مورد : مشروح نشست خبری ترامپ؛ از درگیری تازه با خبرنگار تا موضع تازه نسبت به ایران و ماجرای فلین

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها