مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147788 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 09:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حذف اسامی برخی از مددجویان نهادهای حمایتی از دریافت بسته امنیت غذایی/ گلایه اقشار کم درآمد از میزان اعتبار هر بسته

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- برخی از مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادوار قبل از دریافت مبالغ مربوط به بسته امنیت غذایی ویژه خانواده های کم برخوردار محروم بوده اند و این نگرانی وجود دارد که در آستانه عید نوروز بار دیگر این مبالغ به آنها تعلق نگیرد.
مازندمجلس:

حذف اسامی برخی از مددجویان نهادهای حمایتی از دریافت بسته امنیت غذایی/ گلایه اقشار کم درآمد از میزان اعتبار هر بسته

به گزارشخبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توزیع بستههای غذایی را در میان اقشار نیازمند آغاز کرده است.

در همین رابطه،مددجویان دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز مشمول دریافتاین بسته ها می شوند.

بدون شک مستمریپرداختی به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد کفاف هزینه هایآنها را نمی دهد و در زمان های مختلف، از سوی دولت بسته هایی برای اقشار کم درآمددر نظر گرفته می شود.

مقرر شده مبلغدر نظر گرفته شده برای بسته امنیت غذایی به حساب یارانه خانوارها واریز و اینافراد بتوانند با مراجعه به برخی فروشگاه های زنجیره ای از قبیل اتکا، فرهنگیان،رفاه، شهروند، سپه و ... با مبالغی که به حسابشان واریز شده است، اقدام به خریدکنند.

مبلغ در نظرگرفته شده در قالب این بسته برای یک نفر 30 هزار تومان، برای خانواده 2 نفره 50هزار تومان، برای خانواده های 3 نفر به بالا به ازای هر نفر 10 هزار تومان به مبلغکف در نظر گرفته شده اضافه شده و سقف آن نیز 120 هزار تومان تعیین شده است.

خانواده ها میتوانند با دریافت این مبالغ، نسبت به خرید برخی اقلام از جمله گوشت قرمز، مرغ، تخممرغ، روغن، حبوبات، رب، خرما، ماکارانی و... اقدام کنند.

در حال حاضر در نحوهپرداخت اعتبارات این بسته ها و همچنین حذف برخی از خانواده های نیازمند از صفدریافت بسته امنیت غذایی انتقاداتی مطرح است.

یکی از خانوادههای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در دوره های قبلی پرداخت بستهامنیت غذایی مشمول دریافت این بسته نشده است، به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاریمیزان می گوید: دور قبل نیز که اعلام شد بسته امنیت غذایی برای خانواده هاینیازمند تحت پوشش سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده، این مبلغ به حساب ما واریزنشد.

وی افزود: اینموضوع را به مسئولان بهزیستی شهرستان خود نیز اعلام کردیم اما پیگیری های لازمصورت نگرفت و در نهایت نیز رقمی بابت این بسته به ما تعلق نیافت.

همچنین یکی از زنانسرپرست خانوار کمیته امداد امام خمینی (ره) که در دوره های قبل نیز مشمول دریافتبسته های امنیت غذایی شده است با اشاره به به مبلغ اندک بسته امنیت غذایی بهخبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان می گوید: برای خانواده های 2 نفره، 50 هزارتومان در نظر گرفته شده است. من و فرزندم به علت فوت همسرم، اکنون یک خانواده دونفره را تشکیل می دهیم. مستمری که به ما از سوی کمیته امداد پرداخت می شود بسیاراندک است و چشم امید ما در آستانه عید نوروز به عیدی پرداختی از سوی کمیته امداد وهمین بسته امنیت غذایی است.

این زن سرپرستخانوار با تاکید بر اینکه با 50 هزار تومان تنها می توان چند قلم کالا خریداری کردمی گوید: پس از واریز شدن پول به حساب، مشخص شده که می توانیم در برخی فروشگاه هایزنجیره ای اقدام به خرید کنیم اما با این مبلغ تنها می توان چند قلم محدود خریدکرد.

در حال حاضرواریز مبالغ بسته های امنیت غذایی به حساب سرپرستان خانوار آغاز شده است اما هنوزتمام خانوار های نیازمند مبلغ تعیین شده را دریافت نکرده اند.

در همین رابطه،احد رستمی، مدیر کل رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید: واریز مبالغبسته های امنیت غذایی از روز 20 بهمن ماه آغاز شده و همچنان نیز ادامه خواهد داشت.

وی می افزاید: 6هزار فروشگاه در این طرح، به عنوان طرف قرار داد وزارت رفاه در نظر گرفته شده و خانوادهها می توانند تا 4 ماه آینده با مراجعه به این فروشگاه ها، نسبت به خرید اقدامکنند.

مدیر کل رفاهوزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص چرایی پرداخت نشدن مبالغ به برخی ازخانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد می گوید: افرادی که این مبالغرا دریافت نمی کنند باید با اعلام به نهاد حمایتی تحت پوشش خود، موضوع را اطلاعداده تا در لیست دریافت بسته ها قرار گیرند.


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : غذایی - امنیت - خانواده - بهزیستی - امداد - کمیته - دریافت - گرفته - واریز - فروشگاه - تومان - اقدام - اعلام - مشمول - پرداخت - نیازمند - اقشار - حمایتی - جامعه - خانوار - اجتماعی - وزارت - تعاون، - مبالغ - همچنین - اینکه - خمینی - خبرگزاری - میزان - مددجویان - مراجعه - تومان، - تعیین -

نظر شما در مورد : حذف اسامی برخی از مددجویان نهادهای حمایتی از دریافت بسته امنیت غذایی/ گلایه اقشار کم درآمد از میزان اعتبار هر بسته

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها