مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147791 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 09:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

داعش مسئول حمله انتحاری به زیارتگاه صوفیان پاکستان

مازندمجلس: گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله انتحاری روز گذشته به یک زیارتگاه صوفیان در جنوب پاکستان را که 72 کشته و بیش از 150 زخمی برجای گذاشت، برعهده گرفته است.
مازندمجلس: این حمله انتحاری مرگبارترین حمله در پاکستان طی هفته اخیر بوده که با موجی از حملات و بمب‌گذاری‌ها مواجه بوده است.

سخنگوی خیریه پزشکی "ادی" در پاکستان گفت: به نظر می‌رسد که عامل مهاجم بخش زنانه این زیارتگاه در جنوب پاکستان را هدف قرار داده بود.

در این حمله علاوه بر بیش از 150 مجروح 30 کودک نیز که همراه با مادرشان بودند کشته شدند.

یکی از مقامات ارشد پلیس نیز گفته احتمال دارد که تعداد تلفات بیشتر شود.

تصاویر تلویزیونی از زیارتگاه لعل شهباز قلندر در شهر سهوان شریف نشان می‌دهد که نیروهای پزشکی ارتش و کمک کنندگان به منطقه رفته و مردمی را که در جریان این انفجار انتحاری زخمی شده‌ بودند به بیمارستان‌های اطراف می‌رساندند.

این حمله در حالی صورت گرفته که طالبان پاکستان و گروه‌های شبه نظامی رقیب تهدید کرده‌اند که دست به حملات جدیدی می‌زنند.

تلفات این حمله انتحاری آن را به یکی از بیشترین تعداد تلفات در سال‌های گذشته در پاکستان تبدیل کرده است. در سال گذشته میلادی در جریان انفجار انتحاری در یک بیمارستان واقع در کویته 74 تن کشته شدند. در نوامبر همان سال نیز در جریان انفجاری که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت و در یک زیارتگاه مسلمانان در جنوب غرب پاکستان رخ داد، دست کم 52 تن کشته و ده‌ها تن دیگر نیز زخمی شدند.

قمر باجوا، رئیس ارتش پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: هر خونی که از ملت پاکستان ریخته شود، پایمال نمی‌شود و به آن پاسخ داده می‌شود. ما بیش از این صبر نمی‌کنیم و درمقابل کسی تسلیم نمی‌شویم.

نواز شریف، نخست وزیر پاکستان نیز این انفجار انتحاری در زیارتگاه صوفیان را محکوم کرده و به شدت این حمله علیه اقلیت مذهبی صوفی را تقبیح کرد و قول داد که با شبه‌نظامیان داعش و سایر گروه‌های تروریستی برخورد کند.

نخست وزیر پاکستان همچنین گفت: چند روز گذشته را سخت گذراندیم و من با قربانیان این حمله انتحاری همدردی می‌کنم اما نباید اجازه دهیم چین رخدادهایی باعث تفرقه ما شود یا ما را بترساند. ما باید برای حمایت و دفاع از هویت پاکستان متحد باشیم.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پاکستان - انتحاری - زیارتگاه - انفجار - جریان - گذشته - تلفات - گروه‌های - پزشکی - صوفیان - حملات - تعداد -

نظر شما در مورد : داعش مسئول حمله انتحاری به زیارتگاه صوفیان پاکستان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها