مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147797 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 09:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ایران، ترکیه و سوریه برای تشکیل کمیته نظارت بر آتش بس سوریه توافق کردند

مازندمجلس: هیات های ایران، روسیه و ترکیه به عنوان بانیان نشست سوری-سوری در مذاکرات آستانه 3 توافق کردند که کمیته نظارت بر آتش بس سوریه را تشکیل دهند.
مازندمجلس: در این نشست که در پایتخت قزاقستان برگزار شد، افزون بر هیات های سه کشور مسئول و ضامن آتش بس فراگیر برقرار شده از 10 دی ماه، هیات های دولت و مخالفان مسلح سوریه، قزاقستان به عنوان میزبان، سازمان ملل و اردن شرکت داشتند و آمریکا هم به عنوان ناظر حضور یافت.

خبرگزاری ایتارتاس امروز (جمعه) با اشاره به پایان یافتن این نشست اعلام کرد: هیات های ایرانی، روسی و ترکیه ای در مهم ترین تصمیم مذاکرات برای تشکیل کمیته عملیاتی نظارت بر اجرای آتش بس و سازو کارهای آن موافقت کردند.
این ساز و کار تمامی مسائل مرتبط به پایان درگیری ها و اقدام های جنگی در سوریه را دربر می گیرد.
رسانه روسی نوشته است: اسناد مربوط به مراحل کشف موارد نقض آتش بس و مجازات نقض کنندگان نیاز به بررسی بیشتری دارد.

مذاکرات آستانه که به ابتکار ایران، روسیه و ترکیه سه دور آن برگزار شده است، برای نخستین بار هیات دولت و نمایندگان چندین گروه از مخالفان مسلح امضا کننده پیمان آتش بس فراگیر رو در رو مذاکره می کنند.
این نشست ها برای تعیین سازو کار نظارت بر آتش بس و تشکیل گروه کاری قانون اساسی جدید سوریه مذاکره می کنند که آخرین دور آن دیروز برگزار شد.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سوریه - نظارت - ترکیه - تشکیل - برگزار - پایان - مذاکره - عنوان - مذاکرات - قزاقستان - کمیته - ایران، - فراگیر - مخالفان -

مطالب مرتبط با : ایران، ترکیه و سوریه برای تشکیل کمیته نظارت بر آتش بس سوریه توافق کردند
نظر شما در مورد : ایران، ترکیه و سوریه برای تشکیل کمیته نظارت بر آتش بس سوریه توافق کردند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها