مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147858 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 12:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مردم تهران سالروز تسخیر سفارت رژیم اشغالگر قدس در تهران را گرامی داشتند

با حضور در راهپیمایی

مردم تهران سالروز تسخیر سفارت رژیم اشغالگر قدس در تهران را گرامی داشتند

مازندمجلس: شهروندان تهرانی امروز در راهپیمایی خانوادگی از جلوی لانه جاسوسی آمریکا در خیابان طالقانی تا میدان فلسطین محل استقرار سفارت فلسطین سالروز تسخیر سفارت رژیم اشغالگر قدس در تهران را گرامی داشتند.
مازندمجلس:، شهروندان تهرانی امروز در راهپیمایی خانوادگی از جلوی لانه جاسوسی آمریکا در خیابان طالقانی تا میدان فلسطین محل استقرار سفارت فلسطین سالروز تسخیر سفارت رژیم اشغالگر قدس در تهران را گرامی داشتند.

در این راهپیمایی که اقشار مختلف مردم تهران بویژه فعالان حوزه حمایت از ملت مظلوم فلسطین و مبارزه با صهیونیسم و برگزار کنندگان ششمین همایش بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین حضور داشتند شرکت کنندگان با سر دادن شعارهای ضد آمریکایی و ضد صهیونیستی خشم و نفرت خود را از سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملتهای مظلوم دنیا بویژه ملت مظلوم فلسطین ابراز داشتند.

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ، ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین و حجت الاسلام میثم امرودی رئیس کمیته فرهنگی ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین (که در 3 اسفند 1395 برگزار می شود) در این راهپیمایی که به میدان فلسطین- محل استقرار سفارت فلسطین- ختم شد، سخنرانی کردند.

خجسته در بخشی از سخنرانی خود در این همایش راهپیمایی ضمن قدردانی از مردم گفت: ملت ایران همواره ثابت کرده اند که در همه عرصه های دفاع از مظلوم بویژه مظلومان فلسطینی در صحنه بوده اند.

وی تصریح کرد: همین که در این موقع صبح این تعداد از شهروندان تهرانی در راهپیمایی بزرگ خانوادگی شرکت کرده و در میدان فلسطین تجمع کرده اند تا همبستگی خود را با ملت مظلوم فلسطین در سالگرد تسخیر سفارت رژیم صهیونیستی در تهران ابراز کنند نشاندهنده حمایت ملت ایران از ملت های مظلوم خصوصا فلسطینی‌ها است.

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران نیز از حضور مردم تهران در این راهپیمایی همبستگی با ملت فلسطین تقدیر کرد و گفت: به نام خودم و جنبش جهاد اسلامی فلسطین و به نام ملت فلسطین از شما خواهران و برادران ایرانی سپاسگزارم.

وی سپس در خصوص حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از قضیه فلسطین و رهایی قدس شریف نیز توضیحاتی داد و جنایات رژیم اشغالگر قدس در حق ملت فلسطین را محکوم کرد.

در ادامه این همایش حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی رئیس کمیته فرهنگی ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه قدس نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: 29 بهمن سالروز تسخیر لانه عنکبوت روزی است که پرچم رژیم اشغالگر قدس توسط مردم انقلابی و ظلم ستیز ایران به پایین کشیده شد.

به گفته امرودی در روز 30 بهمن همان سال (1357)با حضور مرحوم سید احمد اقا فرزند برومند حضرت امام راحل پرچم فلسطین در بالای ساختمانی که تا روز قبل سفارت اسراییل نام داشت به اهتزاز در آمد تا جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری باشد که دولت فلسطین را به رسمیت شناخت.

وی در خصوص این راهپیمایی نیز گفت: همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی با شعار همه برای فلسطین امروز در سالروز تسخیر لانه عنکبوت برگزار شد تا به این وسیله یکبار دیگر ملت ایران همبستگی خود را با ملت مظلوم فلسطین اعلام کرده باشد.
امرودی افزود: در این پیاده روی اقشار مختلف مردم تهران و مسئولان برگزار کننده ششمیسن کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین حضور داشتند.

رئیس کمیته فرهنگی ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در باره این کنفرانس که قرار است سوم تا پنجم اسفند ماه سال جاری در تهران برگزار شود گفت: در ششمین کنفرانس اتحادیه سازمانهای مردم نهاد حامی فلسطین اعلام موجودیت خواهد کرد.
به گفته وی موضوع انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس، موضوع آپارتاید و نژادپرستی رژیم اشغالگر قدس علیه فلسطینی ها در سرمین های اشغالی فلسطین ،‌تحریم کالاهای صهیونیستی از جمله محورهای اصلی و مورد توجه کنفرانس ششم خواهد بود.
وی در بخش دیگری از این سخنان به موضوع پیش بینی حضرت امام در خصوص نابودی اسراییل پرداخته و افزود: حضرت امام پیش بینی کرده بودند که شاه از ایران فرار خواهد کرد و دیدیم که اینگونه شد. ایشان در آن نامه تاریخی خود به گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق پیش بینی کردند که این اتحاد از هم خواهد پاشید و اینگونه شد.

معاون اتحادیه بین‌المللی سازمانهای مردم نهاد حامی فلسطین و قدس در ادامه تصریح کرد: پس از ان حضرت امام پیش بینی کردند که صدام یک روزی به کشورهایی که در جنگ علیه ایران کمکش کردند،حمله خواهد کرد دیدیم که به کویت حمله کرد و این کشور را اشغال نمود. حالا ایشان پیش بینی کرده اند که اسراییل نابود خواهد شد و ان را وعده الهی دانستند و ان شاالله این وعده الهی را شاهد خواهیم بود.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فلسطین - تهران - راهپیمایی - حمایت - مظلوم - کنفرانس - سفارت - اسلامی - المللی - ششمین - برگزار - انتفاضه - تسخیر - اشغالگر - داشتند - صهیونیستی - همایش - امرودی - سالروز - خانوادگی - آمریکا - نماینده - فرهنگی - همبستگی - کمیته - اسراییل - میدان - موضوع - بویژه - دیدیم - اعلام - اینگونه - پیاده - تصریح - سازمانهای - جمهوری - عنکبوت - اتحادیه - ادامه - فلسطینی - اتحاد - افزود - ابوشریف - مختلف - فارس، - خبرگزاری - اقشار - استقرار - امروز - شهروندان - گزارش - کنندگان - الاسلام - اسفند - تهرانی - خجسته - گرامی - ابراز - سخنرانی -

مطالب مرتبط با : مردم تهران سالروز تسخیر سفارت رژیم اشغالگر قدس در تهران را گرامی داشتند
نظر شما در مورد : مردم تهران سالروز تسخیر سفارت رژیم اشغالگر قدس در تهران را گرامی داشتند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها