مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147890 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 14:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دیدار ولیعهدبحرین و وزیردفاع مالزی با ملک سلمان

مازندمجلس: سلمان بن حمد آل خلیفه ولیعهد بحرین به همراه «هشام الدین حسین» وزیر دفاع مالزی با پادشاه سعودی در ریاض دیدار و گفتگو کردند.
مازندمجلس: «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولیعهد بحرین با «ملک سلمان» پادشاه سعودی در ریاض دیدار کرد؛طرفین در این دیدار درباره روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کردند.

روابط سعودی ها با آل خلیفه به ویژه در سرکوب مردم بحرین بر همگان آشکار است و نظامیان سعودی از ابتدای انقلاب بحرین با حضور در منامه پایتخت این کشور به سرکوب مردم مبادرت کرده‌اند.

همچنین «هشام الدین حسین» وزیر دفاع مالزی نیز در این دیدار حضور داشت و با پادشاه سعودی درباره روابط این کشور با سعودی ها رایزنی کرد.
نجیب تون رزاق’نخست وزیر مالزی نیز از سال 2010 تاکنون دستکم پنج سفر به عربستان سعودی داشته است. روابط رسمی دیپلماتیک عربستان و مالزی از سال 1961 آغاز شد، اما طی سال های اخیر این مناسبات بسیار گسترده شده است.

ارزش تجارت و مبادلات مالزی و عربستان حدود سه میلیارد و 200 میلیون دلار است. عربستان نوزدهمین شریک تجاری مالزی و بیست وسومین مقصد صادرات کالاهای مالزی محسوب می شود و در مقابل مالزی هفدهمین وارده کننده از عربستان است.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مالزی - سعودی - عربستان - روابط - دیدار - بحرین - سرکوب - درباره - پادشاه -

نظر شما در مورد : دیدار ولیعهدبحرین و وزیردفاع مالزی با ملک سلمان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها