مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147892 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 14:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مارتین شولتز مرکل را شکست می دهد

مازندمجلس: براساس نظرسنجی‌ها مشخص شد که کاندیدای حزب سوسیال دموکرات‌ها می‌تواند از صدراعظم آلمان در انتخابات فدرالی سپتامبر ۲۰۱۷ پیشی بگیرد.
مازندمجلس: براساس این نظرسنجی که برای شبکه خبری ZDF آماده شده، ۴۹ درصد از آلمان‌ها می‌خواهند "مارتین شولتز"، رئیس سابق پارلمان اروپا صدراعظم‌شان شود و ۳۸ درصد دیگر نیز می‌خواهند آنگلا مرکل صدراعظم باقی بماند.

در نظرسنجی ماه ژانویه ۲۰۱۷ اما مرکل با ۴۴ درصد بالاتر از شولتز با ۴۰ درصد بود.

اوایل ماه جاری میلادی نیز براساس نظرسنجی صورت گرفته مشخص شد که شولتر جلوتر از مرکل است.

حزب سوسیال دموکرات‌ها، یکی از شرکای ائتلاف مرکل، مدت‌ها بود که در نظرسنجی‌ها بلوک محافظه کاران را دنبال می‌کرد اما از زمانیکه بحث نامزدی شولتز از حزب سوسیال دموکرات‌ها مطرح شده، این حزب نیز تلاش کرده تا خودی نشان دهد.

آخرین پیروزی این حزب به دوران صدراعظمی گرهارد شرودر، در سال ۲۰۰۲ باز می‌گردد.

محافظه کاران مرکل شامل دموکرات‌های مسیحی و حزب اتحاد سوسیال مسیحی بایرن ۳۴ درصد آرای مردمی را در این نظرسنجی به دست آورده‌اند.

حزب "آلترناتیوی برای آلمان" که ضد مهاجرت است نیز یک درصد از محبوبیت خود را از دست داده اما هنوز در جایگاه سوم قرار دارد. عامل اصلی موفقیت این حزب نگرانی‌های مردم آلمان از مهاجران و احتمال وخامت اوضاع امنیتی در آلمان است.

حزب سبزها ۹ درصد و حزب چپ افراطی هم ۷ درصد آرای این نظرسنجی را به دست آورده‌اند. حزب حامی اقتصاد موسوم به "دموکرات‌های آزاد" نیز تنها شش درصد آرا را از آن خود کرده است که برای ورود به پارلمان کافی است.

همچنین براساس این نظرسنجی مشخص شد که ۳۰ درصد از رای دهندگان تمایل دارند تا ببینند که ائتلاف چپ گرای سوسیال دموکرات‌ها، لینکه و سبزها قدرت را به دست بگیرند در حالیکه ۴۴ درصد دیگر مخالف روی کار آمدن چنین ائتلافی هستند.

این نظرسنجی از ۱۲۳۱ تن و در بازه زمانی ۱۴ تا ۱۶ فوریه سال جاری میلادی صورت گرفته است.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نظرسنجی - سوسیال - شولتز - براساس - آلمان - کاران - دموکرات‌های - آورده‌اند - سبزها - محافظه - مسیحی - دموکرات‌ها، - پارلمان - می‌خواهند - میلادی - گرفته - مارتین - ائتلاف -

مطالب مرتبط با : مارتین شولتز مرکل را شکست می دهد
نظر شما در مورد : مارتین شولتز مرکل را شکست می دهد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها