امروز پنج شنبه 30 شهریور 1396 ساعت 23:55:57

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147898 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 14:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سفر برندگان «گرمی» به خاورمیانهبرگزاری کنسرت گروه «جاده ابریشم» همراه با «کیهان کلهر» در امارات

سفر برندگان «گرمی» به خاورمیانه

سفر برندگان «گرمی» به خاورمیانهبرگزاری کنسرت گروه «جاده ابریشم» همراه با «کیهان کلهر» در امارات

مازندمجلس:گروه «جاده ابریشم» که در رویداد مهم گرمی، جایزه بهترین موسیقی بین المللی این فستیوال را دریافت کرده است، آغاز بهار پیش رو و با همراهی «کیهان کلهر»، درشهر ابوظبی امارات کنسرت می‌دهد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گروه «جاده ابریشم» به مدیریت هنری نوزانده مطرح ویلنسل خود «یویو ما» پس از کسب جایزه گرمی برای آلبوم «sing me home» طی یک سفر به کشور امارات در شهر ابوظبی، در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۱۷ (۱۱ فروردین ۱۳۹۶) به اجرای کنسرت می پردازد.

«کیهان کلهر»، نوازنده سرشناس کمانچه و یکی از آهنگسازان گروه «جاده ابریشم»، تاکنون برای آلبوم‌های غزل ۴، فریاد و بی‌تو به سر نمی‌شود، کاندیدای دریافت جایزه گرمی شده‌ است و امسال با این گروه جایزه را از آن خود کردند.

همکاری کلهر با اردال ارزنجان از ترکیه، شجاعت حسین خان از هند، یویوما از چین، ژائو ژیپینگ، عالیم قاسمف از جمهوری آذربایجان، بروکلین رایدر از آمریکا، ارکستر فیلارمونیک نیویورک، کوارتت کرونوس، و گروه سازهای بادی هلن او را به هنرمندی بین‌المللی تبدیل کرده است.

گروه «جاده ابریشم»، در سال ۱۹۹۸ با ایده ای از «یویوما» تشکیل شد که اصلی‌ترین و مهم‌ترین هدف این طرح، تبادل فرهنگی میان کشورهای صاحب تمدن حاشیه جاده ابریشم و کشورهای اروپایی، از طریق برگزاری کنسرت، فستیوال، نمایشگاه، مسترکلاس، ضبط، انتشار و به وجود آوردن آثار جدید موسیقایی بوده است.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : «جاده - جایزه - ابریشم» - امارات - «کیهان - کنسرت - ابریشم»، - کشورهای - کلهر»، - دریافت - «گرمی» - برندگان -

مطالب مرتبط با : سفر برندگان «گرمی» به خاورمیانهبرگزاری کنسرت گروه «جاده ابریشم» همراه با «کیهان کلهر» در امارات
نظر شما در مورد : سفر برندگان «گرمی» به خاورمیانهبرگزاری کنسرت گروه «جاده ابریشم» همراه با «کیهان کلهر» در امارات

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها