مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 147914 -تاریخ انتشار : جمعه 29 بهمن 1395 -ساعت : 15:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح مطالعه نشده فراکسیون امید به دنبال ایجاد خفقان در کشور است/ تعارض طرح با شعار آزادی بیان «امیدی‌ها»

آزادی‌خواه :

طرح مطالعه نشده فراکسیون امید به دنبال ایجاد خفقان در کشور است/ تعارض طرح با شعار آزادی بیان «امیدی‌ها»

مازندمجلس: عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه طرح فراکسیون امید با عنوان تأمین امنیت مراسم در تعارض با آزادی بیانی است که اعضای این فراکسیون منادی آن هستند،‌ گفت: این طرح دنبال ایجاد خفقان در کشور است.
مازندمجلس:حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به طرح فراکسیون امید موسوم به تامین امنیت مراسم رسمی و غیررسمی در کشور،‌گفت: من معتقدم که این طرح یک طرح مطالعه نشده است و با آزادی بیانی که ما به آن اعتقاد داریم و اعضای فراکسیون امید ندای این آزادی بیان را سر می‌دهند در تضاد و تعارض است.

وی افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون منتقدین به راحتی انتقادات خود را حتی نسبت به دولت در تریبون‌های مختلف مطرح کردند و حتی رهبر معظم انقلاب نیز بارها فرموده‌اند که اگر فردی نسبت به ایشان انتقادی داشته باشد در بیان انتقادش آزاد است.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: طرح فراکسیون امید مغایر با این تفکر انقلابی است که باید انتقاد را با جان و دل خرید و اینکه فردی اجازه سوال پرسیدن نداشته باشد هیچ توجیهی ندارد.

آزادی‌خواه خاطرنشان کرد: اگر مراد طراحان طرح از نپرسیدن سوال،‌سوالی است که نظم جلسه را به هم بزند در این باره نیز اجتهادها متفاوت است و ممکن است هر فردی اگر بخواهد سوالی را مطرح کند از ترس اینکه نکند او را به جرم اینکه می‌خواهد در جلسه اختلال ایجاد کند برخورد کنند از سوال خود صرف‌نظر کند و این یعنی همان خفقانی که خیلی‌ها بدشان نمی‌آید در کشور ما بوجود بیاید.

وی افزود: بعضا مشاهده شده که با روزنامه‌ها و خبرنگاران منتقد برخوردی صورت گرفته و خبرنگاران را در بعضی همایش‌ها اجازه ورود نمی‌دهند و این روش‌ها و تهیه طرح مذکور توسط فراکسیون امید یک سلسله‌ای که هیچیک از این موارد منطقی نیست.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس در پایان با بیان اینکه ما برای برخورد با اخلال‌گران در کشور قانون داریم، گفت: بحث طرح فراکسیون امید برخورد با اخلال‌گران نیست بلکه برخورد با پرسشگران است و می‌خواهد روحیه پرسشگری را در کشور محدود سازد و با آرمان‌های انقلابی ما سازگاری ندارد.


منبع : فارس


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فراکسیون - اینکه - برخورد - آزادی‌خواه - آزادی - اجازه - ندارد - می‌خواهد - اخلال‌گران - خبرنگاران - انقلاب - ایجاد - مطالعه - تعارض - اسلامی - روحانیت - افزود - انقلابی -

مطالب مرتبط با : طرح مطالعه نشده فراکسیون امید به دنبال ایجاد خفقان در کشور است/ تعارض طرح با شعار آزادی بیان «امیدی‌ها»
نظر شما در مورد : طرح مطالعه نشده فراکسیون امید به دنبال ایجاد خفقان در کشور است/ تعارض طرح با شعار آزادی بیان «امیدی‌ها»

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها