مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 148299 -تاریخ انتشار : شنبه 30 بهمن 1395 -ساعت : 14:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نجات گروگان‌های ایرانی در ترکیه

نجات گروگان‌های ایرانی در ترکیه

مازندمجلس: چهار گروگان ایرانی که در چنگ آدم‌ربایان اسیر شده بودند با تلاش مأموران پلیس بین‌الملل ترکیه در شهر استانبول آزاد شدند.

مازندمجلس: برخی منابع تعداد گروگان‌ها را هفت نفر اعلام کردند که تلاش برای آزادی سه نفر دیگر ادامه دارد.
چهار ایرانی نجات‌یافته توسط اعضای یک شبکه قاچاق انسان از شهر «کایسری» در مرکز ترکیه به محله زیتون بورنی استانبول منتقل شده بودند و ربایندگان برای آزادی‌شان، از خانواده آنها مبالغ قابل توجهی پول نقد خواسته بودند.
به گزارش پلیس ترکیه، خانواده گروگان‌ها نیز مقداری پول به حساب همدستان گروگانگیرها در افغانستان واریز کرده بودند ولی گروگانگیرها باز مطالبه پول بیشتری می‌کردند.
پس از این گروگانگیری، کنسولگری و نمایندگی پلیس ایران در سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا، پیگیری ماجرا را در دستور کار قرار داد و پس از هماهنگی با پلیس بین‌الملل و پلیس ترکیه، تلاش برای آزادی گروگانگیران آغاز شد تا اینکه آنها دستگیر شدند. پلیس بین‌الملل ترکیه اعلام کرد: گروگانگیران دو تبعه پاکستان و یک تبعه افغان بودند که پس از عملیات یک هفته‌ای در شهر استانبول دستگیر شدند.
بر اساس گزارش پلیس ترکیه، ایرانیانِ ربوده‌شده قصد داشتند از طریق شهر استانبول به صورت قاچاق به کشورهای اروپایی مهاجرت کنند که در دام آدم‌ربایان افتادند. آدم‌ربایان نیز از طریق شبکه‌های مجازی از خانواده گروگان‌ها درخواست پول می‌کردند و ارتباط دوطرفه‌ای بین آنها برقرار شده بود.
آدم‌ربایان در دومین دور مطالبه پول برای آزادی گروگان‌ها خواستار پرداخت ۷۵۰۰ یورو در منطقه زیتون بورنی استانبول شده بودند که پس از دریافت این مبلغ، باز هم گروگان‌ها را آزاد نکردند تا اینکه پلیس ترکیه به ردیابی آدم‌ربایان پرداخت.
به گفته وابستگان افراد ربوده‌شده، گروگانگیرها اعلام کرده بودند در صورت خودداری از پرداخت پول درخواست‌شده، گروگان‌ها را به قتل خواهند رساند که با پیگیری کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ترکیه و نمایندگی نیروی انتظامی و با همکاری دقیق و نزدیک پلیس بین‌الملل ترکیه، چند نفر از گروگان‌ها آزاد شدند و گروگانگیرها نیز به دام افتادند.
بر اساس اعلام رسانه‌های ترکیه، گروگان‌های رها شده پس از آزادی به ایران بازگشتند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : گروگان‌ها - ترکیه - ترکیه - آدم‌ربایان - استانبول - گروگانگیرها - آزادی - اعلام - بین‌الملل - گزارش - خانواده - پرداخت - پیگیری - گروگانگیران - دستگیر - ایرانی - اسلامی - افتادند - اینکه - کنسولگری - بورنی - زیتون - قاچاق - گروگان‌های - مطالبه - نمایندگی - می‌کردند - جمهوری -

نظر شما در مورد : نجات گروگان‌های ایرانی در ترکیه

*

*