مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 149462 -تاریخ انتشار : سه شنبه 10 اسفند 1395 -ساعت : 13:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فضای انتخابات باید رقابتی باشد و نه دوقطبی + فیلم

کاکویی دبیر کل حزب آزادگی اسلامی:

فضای انتخابات باید رقابتی باشد و نه دوقطبی + فیلم

اختصاصی مازندمجلس: اگر آقای روحانی رقیب جدی نداشته باشد و فضا رقابتی نباشد طبیعتا پیروزی آقای روحانی قابل پیش‌بینی است اما اگر فضا رقابتی (نه دوقطبی و برخوردی) باشد قضیه متفاوت خواهد بود

اختصاصی مازندمجلس: دکتر عیسی کاکویی دبیر کل حزب آزادگی اسلامی و مشاور عالی شهردار تهران با حضور در غرفه گروه رسانه‌ای موثق با اشاره به تاثیر ارتحال آیت‌ا... هاشمی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96، اظهار کرد: در اینکه حضرت آیت‌ا... هاشمی از شاخص‌های انقلاب بودند شکی نیست و تعریف و تایید من بزرگنمایی نیست بلکه حقیقت است و اعتراف به واقعیت‌ها جزو انصاف شخصیتی افراد است. آقای هاشمی چهره بی‌نظیر انقلاب بود و من این نگاه و دیدگاهم در مورد ایشان را در فضاهای مختلف اعلام کردم. وی افزود: من فکر می‌کنم ارتحال آقای هاشمی تاثیر منفی در نقش و حضور مردم در انتخابات نخواهد داشت.

فضای انتخابات باید رقابتی باشد و نه دوقطبی

دبیر کل حزب آزادگی اسلامی با بیان اینکه اوایل سال 96 برای برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی فرصت خوبی است، گفت: هنوز در اوج بهره‌برداری از رسانه هستیم. سابق جامعه هدف ما، استفاده از هنرمندان و ورزشکاران بود ولی در حال حاضر رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی در کانون توجه هستند. کاکویی درباره نتیجه احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96، بیان کرد: نتیجه‌ی آن بستگی به فضای رقابت دارد. اگر آقای روحانی رقیب جدی نداشته باشد و فضا رقابتی نباشد طبیعتا پیروزی آقای روحانی قابل پیش‌بینی است اما اگر فضا رقابتی (نه دوقطبی و برخوردی) باشد  قضیه متفاوت خواهد بود.

وی تصریح کرد: به نظر من سازه‌ی انتخاباتی هنوز شکل نگرفته است. اصولگرایان هنوز به نقطه و گزینه‌ی نهایی خود نرسیدند و روی چند نفر تردید دارند. اصلاح‌طلبان هم روی روحانی متمرکز شدند و فکر می‌کنم نیاز باشد در راستای آن روی فرد دیگری نیز کار کنند. دبیر کل حزب آزادگی افزود:سازه‌ی کشور طی 8 سال دولت قبل از بین رفت و لطمه شدید خورد.

کاکویی با بیان اینکه سازه کشور انتخاباتی و حزبی نیست، افزود: سازه حزبی همان تولید ادبیات حزبی، تربیت آدم‌های سیاسی، و تولید شبکه سیاسی از حلقه توده مردم است. جامعه‌ی ما یا از حزب و جریانات حزبی فرار می‌کند یا حزب‌های ما کارایی و بازده مناسب را ندارند. معمولا زود رشد می‌کنند و زود فراموش می‌شوند. در واقع مثل باد ظاهر و مثل برق فراموش می‌شوند. برای همین آحاد جامعه، غالبا خود را نه اصلاح‌طلب می‌دانند نه اصولگرا. بنابراین تمایلی برای تربیت نیروی حزبی وجود ندارد.

در حادثه پلاسکو، شاهد کوتاهی شهرداری نبودیم

وی، درباره نحوه فعالیت حزب آزادگی اسلامی، بیان کرد: ما در مقابل هیچ حزب دیگری نیستیم. ما در بین اصولگراها و هم در بین اصلاح‌طلبان دوستان خوبی داریم. جامعه هدف ما، اصلا درگیری حزبی نیست بلکه ارائه یک تفکر و باور سیاسی است. ما نگاه مدنظر خود را ارائه می‌کنیم و در اختیار کسانی که می‌پسندند و طالب آن هستند، قرار می‌دهیم. مشاور عالی شهردار تهران، افزود: در انتخابات قبلی‌ ریاست جمهوری، کمپ انتخابات آقای قالیباف فعال بود و بنده هم آن کمپ را اداره می‌کردم اما اینکه این سازه مال آقای قالیباف باشد یا در اختیار ایشان باشد، خیر چنین مسائلی صحت ندارد. در این دوره هم به نظر من هنوز آقای قالیباف به نتیجه نرسیده که در انتخابات به عنوان کاندیدا شرکت کند یا نه اما هنوز شهردار تهران است و حتما تفکرانی در سر دارد.

کاکویی، پیرامون حواشی حادثه پلاسکو و فشار برخی گروه‌ها بر شهردار تهران، اظهار کرد: اگر واقعا شهرداری در خدمات‌دهی کوتاهی کرده باشد و مقصر باشد طبیعتا باید پاسخگو باشد و حتی استعفا دهد اما در حادثه پلاسکو، شاهد کوتاهی شهرداری در ارائه خدمات نبودیم حتی این نهاد برخی از آتش‌نشانان خود را برای همیشه از دست داد. بنابراین بنده فکر می‌کنم شدت هجمه‌ها واقعی و منصفانه نباشد.

نویسنده :
منبع : موثق


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عیسی کاکویی - حزب آزادگی - شهردار تهران - حسن روحانی - محمدباقر قالیباف -

مطالب مرتبط با : فضای انتخابات باید رقابتی باشد و نه دوقطبی + فیلم
نظر شما در مورد : فضای انتخابات باید رقابتی باشد و نه دوقطبی + فیلم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها