تاریخ انتشار : سه شنبه 29 فروردین 1396 - ساعت : 10:17

کد مطلب: 152901 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مجتبی شاکری پیشنهاد داد

ارائه گزارش ساماندهی محله هرندی به رهبر انقلاب/سرریز معتادان به مناطق مجاور منطقه 12

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران سرریز آسیب های اجتماعی و معتادان بی خانمان محله هرندی به منطقه 16 و سایر مناطق را یک مشکل جدی توصیف کرد.

مازندمجلس: شاکریبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، مجتبی شاکری پس از استماع گزارش شورایاری منطقه 16 در صحن علنی، با اشاره به اینکه نخستین نوبتی که به این منطقه رفته، پیش از آغاز به کار رسمی شورای چهارم بوده است، گفت: در آن جلسه مدیرعامل وقت سازمان نوسازی شهر تهران گزارشی از برنامه های نوسازی بافت فرسوده منطقه 16 ارائه داد اما امروز بعد از گذشت چهار سال حرکت چندانی صورت نگرفته و به نوعی در نزدیکی همان نقطه درجا می زنیم.
وی ادامه داد: بخشی از این مشکل به شورای شهر باز می گردد. در واقع باید مطالبات شورایاران را در برنامه های توسعه ای و عمرانی به نحوی دخالت دهیم تا مناطقی مانند منطقه 16 از این محرومیت رها شوند.
شاکری با بیان اینکه شورایاران شهردار منطقه 16 را مردمی می خوانند، گفت: شهردار مردمی و محترم بدون بودجه نمی تواند کار کند. باید دست او را باز بگذاریم تا بتواند نسبت به رفع مشکلات منطقه اقدام کند. به ویژه اینکه منطقه 16 یکی از مناطق شهید پرور و خط شکن در اعزام نیرو در دوران دفاع مقدس و حال حاضر است که شهدای مدافع حرم نیز در دل آن پرورش یافته اند.
رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به مشکلاتی نظیر فقدان سوله مدیریت بحران، عدم برخورداری از فضای سبز کافی و بافت فرسوده متراکم در منطقه 16، گفت: خوب بود شورایاران در ابتدا فهرستی از مطالباتی را که در جلسه قبلی شورا مطرح کرده بودند ارائه و اعلام می کردند که کدام موارد در برنامه ها گنجانده شده و کدام موارد همچنان بر زمین مانده است.
شاکری پیشنهاد داد شورایاران با طراحی یک اینفوگرافی وضعیت توسعه منطقه 16 در قیاس با دیگر مناطق را به زبان ساده نمایش دهند تا در یک نگاه بتوان به شناخت نسبی از محرویت های منطقه دست یافت.
وی با اشاره به حضور اخیر خود در برنامه تلویزیونی 180 درجه با موضوع ساماندهی محله هرندی، گفت: در آن برنامه نیز با حضور دبیر شورایاری محله باغ آذری از حضور معتادان هرندی در محله خود گلایه مند بود. بحث سرریز آسیب دیدگان اجتماعی به مناطق همجوار منطقه 12 به دلیل فقدان برنامه جامع مقابله با آسیب و عدم همراهی دیگر دستگاه های متولی امر با شهرداری تهران بوده است. از این رو آسیب از یک منطقه دور شده اما به مناطق دیگر سرریز کرده که مشکلات فرهنگی و تربیتی گوناگونی به دنبال دارد.
عضو شورای شهر خواستار ارائه گزارش جامع و آسیب شناسانه از وضعیت طرح ساماندهی محله هرندی و مشکلات آن در جلسه پیش روی دیدار اعضای شورا با مقام معظم رهبری شد. 
منبع : میزان

برچسب ها : #منطقه #برنامه #مناطق #هرندی #شورای #شورایاران #ارائه #شاکری #گزارش #مشکلات #تهران #اشاره #اینکه #ساماندهی #سرریز #فرهنگی #پیشنهاد #فقدان #وضعیت #موارد #مردمی #توسعه #نوسازی #شورایاری #معتادان #فرسوده #مجتبی #شهردار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ارائه گزارش ساماندهی محله هرندی به رهبر انقلاب/سرریز معتادان به مناطق مجاور منطقه 12