مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 149765 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 اسفند 1395 -ساعت : 18:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اصولگرایان به وحدت نمی­رسند/ برداشتن سایه جنگ از کشور بزرگترین خدمت روحانی بود/ اتحاد ملت در جهت اتحاد اصلاح­ طلبان

رئیس حزب اتحاد ملت مازندران در گفت­گو با مازندمجلس؛

اصولگرایان به وحدت نمی­رسند/ برداشتن سایه جنگ از کشور بزرگترین خدمت روحانی بود/ اتحاد ملت در جهت اتحاد اصلاح­ طلبان

اختصاصی مازندمجلس: رئیس حزب اتحاد ملت مازندران، تصریح کرد: دولت روحانی اگر در هیچ زمینه­ ای کاری انجام نداده باشد همین که توانست کشور را از دست ابرقدرتان، زورگویان و چپاولگران، و بهانه­ ای که برای فشار و حمله داشتند، نجات دهد، خود اقدامی بسیار بزرگ بود. به نظرم منصفان و کسانی که دل در گرو این مملکت دارند این اقدام ایشان را می ­پسندند و نمره قبولی به دولت یازدهم می­ دهند

اختصاصی مازندمجلس: پایگاه خبری مازندمجلس در نظر دارد برای آگاهی از آخرین تحرکات انتخاباتی ریاست جمهوری و فعالیت جریانات سیاسی مازندران برای این انتخابات، هر روز به سراغ فعالان و صاحب نظران جریانات مختلف استان برود و نظر آن را جویا شود.

در این مجال، به سراغ جواد حق‌نظر از فعالان سیاسی اجتماعی مازندران رفتیم تا اظهارات وی را در این باره منتشر کنیم. حق نظر سابقه عضویت ستادهای اصلاحاتی در ادوار مختلف انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی را دارد و در سال 86 برای کاندیداتوری انتخابات مجلس از حوزه قائم‌شهر نام‌نویسی کرد که صلاحیت وی از جانب شورای نگهبان تایید نشد. وی اکنون رئیس شورای هماهنگی شهرستان قائمشهر، عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان مازندران و رئیس حزب اتحاد ملت مازندران است. با هم این گفتگو را می خوانیم:

منصفان قابل قبولی به دولت یازدهم می­ دهند

جواد حق­ نظر، درباره عملکرد آقای روحانی، اظهار کرد: حقیقت این است که بعد از دولت آقای احمدی­­ نژاد و آن فضای مسمومی که علیه کشور ما وجود داشت که منجر به تصویب 5 قطعنامه سازمان ملل ذیل ماده 8 شورای امنیت که عواقب خوبی برای هیچ کشوری ندارد علیه ملت ایران شد، همین برداشتن و از بین بردن اثرات این قطعنامه، کاری بود که باید اذعان کنم از عهده هیچ دولتی یا کمتر دولتی در جهان بر می­ آمد. ولی آقای روحانی با تدبیر آقای ظریف و وزارت خارجه و با مذاکرات بسیار طولانی و ماهرانه توانستند اثرات تحریمی جنگ را از سر کشور بردارند.

وی، افزود: دولت روحانی اگر در هیچ زمینه­ ای کاری انجام نداده باشد همین که توانست کشور را از دست ابرقدرتان، زورگویان و چپاولگران، و بهانه­ ای که برای فشار و حمله داشتند، نجات دهد، خود اقدامی بسیار بزرگ بود. به نظرم منصفان و کسانی که دل در گرو این مملکت دارند این اقدام ایشان را می ­پسندند و نمره قبولی به دولت یازدهم می­ دهند. 

رئیس حزب اتحاد ملت مازندران، تصریح کرد: در مورد مسائل اقتصادی می­ دانیم که در دولت قبل رشد حداقلی اقتصاد ما منفی 36 درصد بود و رساندن آن به اعداد مثبت کاری بزرگ، سخت و طاقت­فرسا بود.

حق­ نظر ادامه داد: تنها مشکلی که تا حدودی دامن­گیر دولت روحانی شده است و عوامل متعددی دارد، بحث رکود است که این پس از اینکه از رشد منفی به رشد مثبت رسیدیم می­بایست به مرور حل شود و امری زمان­بر است.

 

گام­های صدا و سیما در راستای تقویت دولت جمهوری اسلامی نیست

وی، افزود: آن­هایی که دستی بر اقتصاد دارند رشد اقتصادی دولت روحانی را تایید می­ کنند و آمارهای جهانی هم این حرکت اقتصادی را می­ستایند اما یک عده در داخل برای اینکه دولت را تخریب کنند همیشه برای مردم آیه یاس می­ خوانند و بیشتر عملکرد منفی دولت را به نمایش می­ گذارند که متاسفانه من باید بگویم گام­های صدا و سیمای ما هم اگر منصفانه نگاه کنیم در راستای تقویت دولت جمهوری اسلامی نیست در حالی که خود صدا و سیما بخشی از دولت جمهوری اسلامی است.

 عضو شورای عالی سیاستگذاری مازندران، تصریح کرد: صداوسیما گاهی برخی دولتی را که قبول دارند حتی اگر عملکرد منفی داشته باشند، خیلی تقویت می­ کنند و دولتی که قبول نداشته باشند هرچند خوب کار کند خیلی تضعیف می­ کنند و تلاش­شان این است مسائل را وارونه نشان دهند. مطمئنا چنین رفتاری انصاف نیست.

حق­ نظر، با بیان اینکه مردم داور خوبی هستند و مسائل را به خوبی تشخیص می­دهند، گفت: ما هم به نظر مردم احترام می­گذاریم و منتخب آن­ها را در انتخابات سال 96، منتخب خود می­دانیم.

وی، با اظهار اینکه من عنوان یک فرد حقیقی و شهروند جامعه به آقای روحانی نمره قبولی می­دهم، بیان کرد: قشر فهیم جامعه از عملکرد دکتر روحانی و فضای بازی که به وجود آورد (به طوری که حتی مخالفان و گاهی با لحنی توهین­آمیز، آزادانه می­توانند مسائل خود را با آقای رئیس­جمهور مطرح کنند)، راضی هستند. این مساله­ای است که در دولت قبل کمتر دیده می­شد.

 

در اردوگاه اصولگرایان همچنان دو دستگی و عدم وحدت حکمفرماست

عضو شورای عالی سیاستگذاری مازندران، با ارائه تحلیلی از انتخابات ریاست­ جهموری سال 96 اظهار کرد: در اردوگاه اصولگرایان دو دستگی، دوگانگی و عدم وحدت همچنان برقرار است و با این وضعیت آن­ها هیچگاه به وحدت نخواهند رسید. گروهی به آقای احمدی­نژاد وابسته­اند و آنگونه که پیداست خودشان نامزدی جداگانه معرفی خواهند کرد. گروهی به آقای مصباح متصل هستند. اصولگرایان سنتی برای خود کاندیدا خواهند داشت. از طرفی هیات موتلفه نیز برداشتی برای خود دارد و این عدم وحدت در اصولگرایان مشهود است و بعید است در سال 96 هم مثل سال 92 به وحدت برسند.

حق­ نظر، افزود: از طرفی اصلاح­ طلبان به عقلانیت سیاسی رسیدند. دنبال منافع شخصی و گروهی خود نخواهند بود و به داشتن رئیس-جمهوری از جناح خود قانع­ اند. اصلاح­ طلبان به خوبی می­دانند که پیروزی ما در وحدت ماست و من مطمئنم آقای روحانی اگرچه انتقادات و حملاتی بر او در ایام انتخابات خواهد شد اما در نهایت ایشان سربلند بیرون خواهد آمد و رئیس­جمهور ایران در دور بعد خواهد بود.

 

اتحاد ملت در جهت اتحاد اصلاح­ طلبان

رئیس حزب اتحاد ملت مازندران، درباره برنامه­های این حزب برای انتخابات ریاست­جمهوری، بیان کرد: حزب ما هیچ­گاه به تنهایی کار نخواهد کرد. اتحاد ملت به تاسی از همه بزرگان اصلاح­ طلب خصوصا جناب آقای خاتمی و دیگران در راستای اتحاد شورای عالی سیاست­گذاران قرار می­ گیرد و حتی اگر نیاز به گذشت هم باشد اقدامات لازم را انجام می­دهد چرا که به دنبال وحدت و پیروزی اصلاح­طلبان خواهد بود تا گام سوم نیز همانند گام اول (انتخابات سال 92) و  گام دوم( انتخابات مجلس دهم) را با پیروزی برداریم. ما تلاش داریم از گذشته و اشتباهات قبلی درس بگیریم تا حوادث قبلی تکرار نشود.                


اصولگرایان به وحدت نمی­رسند/ برداشتن سایه جنگ از کشور بزرگترین خدمت روحانی بود/ اتحاد ملت در جهت اتحاد اصلاح­ طلبان

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات ریاست جمهور - جواد حق نظر - اصلاح طلبان - اصولگرایان - مازندران -

نظر شما در مورد : اصولگرایان به وحدت نمی­رسند/ برداشتن سایه جنگ از کشور بزرگترین خدمت روحانی بود/ اتحاد ملت در جهت اتحاد اصلاح­ طلبان

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها