0

تاریخ انتشار : سه شنبه 29 فروردین 1396 - ساعت : 13:23

کد مطلب: 152992 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت

سرانه مصرف اینترنت ایرانی‌ها از یک به ۳۵ کیلوبیت بر ثانیه افزایش یافت

مازندمجلس: مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: در دوران تحریم در مقطعی شاخص کیفی و میانگین کیفیت تماس‌های بین‌الملل به زیر ۵ درصد رسید که پس از پیدا کردن راه‌هایی برای دور زدن تحریم‌ها، شاخص به ۲۰ درصد افزایش یافت.

مازندمجلس:، محمد جواد آذری جهرمی در همایش مدیران وزارت ارتباطات از افزایش ظرفیت پهنای باند داخلی از 622 گیگ به 10 هزار گیگ افزایش ظرفیت گذرگاه‌های اینترنت از 72 گیگ به 700 گیگ و افزایش سرانه مصرف اینترنت ایرانی‌ها از یک کیلو بیت بر ثانیه به 35 کیلو بیت بر ثانیه خبرداد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره برخی تأثیرات تحریم‌ها بر ارتباطات بین‌الملل گفت: در برهه‌ای از زمان در پی تحریم‌های مالی، شاخص کیفی SAR به زیر 5 درصد رسید و پس از آنکه توانستیم مکانیزم‌هایی را برای دور زدن تحریم‌ها پیدا کنیم، شاخص کیفی به 20 درصد افزایش یافت و هم‌اکنون شاخص کیفی ارتباطات و میانگین کیفیت تماس‌های موفق بین‌المللی حدود 47 درصد است.

وی با اشاره به گزارش 6 ماهه اخیر در حوزه اینترنت گفت: در این گزارش 5 درصد بهبود کیفیت اینترنت گزارش شده که هم نشان از تلاش همکاران و هم خراب بودن وضعیت در برهه قبل دارد.

جهرمی یادآور شد: 630 میلیارد تومان از درآمد شرکت ارتباطات زیرساخت در پی مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات برای رشد ترافیک داخلی کاهش پیدا کرده است.


منبع : فارس

برچسب ها : #ارتباطات #اینترنت #افزایش #گزارش #زیرساخت #ثانیه #کیفیت #اشاره #تحریم‌ها #داخلی #جهرمی #ایرانی‌ها #مدیرعامل #سرانه #ظرفیت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سرانه مصرف اینترنت ایرانی‌ها از یک به ۳۵ کیلوبیت بر ثانیه افزایش یافت