بازچرخانی آب از اولویت‌‌های وزارت نیرو از آغاز دولت یازدهم بوده است

تاریخ انتشار : سه شنبه 29 فروردین 1396 - ساعت : 14:52

کد مطلب: 153029 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر نیرو در آیین افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب پرند:

بازچرخانی آب از اولویت‌‌های وزارت نیرو از آغاز دولت یازدهم بوده است

مازندمجلس: وزیر نیرو در آیین افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب پرند گفت: مقوله بازچرخانی آب از اولویت‌‌های وزارت نیرو از آغاز دولت یازدهم بوده است.

مازندمجلس: وزیر نیرو در آیین افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب پرند گفت: مقوله بازچرخانی آب از اولویت‌‌های وزارت نیرو از آغاز دولت یازدهم بوده است.

به گزارش ایلنا، حمید چیت‌چیان با بیان این‌که طرح‌های آب و فاضلاب ابعاد گسترده‌ای به لحاظ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دارد گفت: حفظ محیط زیست، تولید محصولات دامی و کشاورزی سالم و بهداشتی و استفاده از پساب تصفیه‌شده برای تغذیه منابع زیرزمینی آب از آن جمله است.

به گفته وزیر نیرو در طول دولت یازدهم 31 تصفیه‌خانه فاضلاب به بهره‌برداری رسیده است و 10 واحد دیگر هم تا پایان عمر این دولت به بهره‌برداری می‌رسد که تعدادی از آن‌ها در شهرهای استان تهران شامل اسلامشهر، پردیس و پیشوا هستند.

چیت‌چیان افزود: در آغاز کار دولت یازدهم ظرفیت تصفیه فاضلاب در استان تهران 500 هزار متر مکعب بود که اکنون این رقم به 900 هزار متر مکعب رسیده است که افزایش 80درصدی را نشان می‌دهد؛ هم‌چنین در مشهد مقدس نیز در حال حاضر 268 هزار مترمکعب ظرفیت تصفیه فاضلاب است که این رقم در آغاز کار دولت تدبیر و امید100 هزار مترمکعب بود.

او تصریح کرد: در استان تهران جمعیت زیر پوشش فاضلاب در ابتدای سال 1392 معادل سه میلیون و 800 هزار نفر بوده که اکنون این رقم  به پنج میلیون و 300 هزار نفر رسیده است.

به گفته وزیر نیرو در سال گذشته در قالب 23 قرارداد، هزار میلیارد تومان سرمایه از بخش خصوصی برای طرح‌های آب و فاضلاب اختصاص یافت که امسال نیز در قالب 21 قرار داد 2000 میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی برای این طرح‌ها اختصاص می‌یابد.

چیت‌چیان با بیان این‌که با تلاش‌های دولت یازدهم تا سال 95 دو میلیون نفر از جمعیت روستایی از آب شرب پایدار بهره‌مند شده‌اند افزود: تعداد روستاهایی که در هر سال آبرسانی شده‌اند در سال 1385 تعداد  157 روستا، در سال 1386 تعداد 189 روستا، در سال 1392 تعداد 476 روستا، در سال 1393 تعداد 824  روستا، در سال 1394 تعداد 942  و در سال 1395 تعداد 2958 روستا آبرسانی شده است.

 


منبع : ایلنا

برچسب ها : #فاضلاب #تعداد #روستا #یازدهم #میلیون #استان #چیت‌چیان #تهران #تصفیه‌خانه #رسیده #میلیارد #تومان #سرمایه #شده‌اند #آبرسانی #جمعیت #اختصاص #خصوصی #افزود #این‌که #وزارت #اولویت‌‌های #بازچرخانی #طرح‌های #بهره‌برداری #اکنون #تصفیه #ظرفیت #افتتاح #مترمکعب

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بازچرخانی آب از اولویت‌‌های وزارت نیرو از آغاز دولت یازدهم بوده است