مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 149840 -تاریخ انتشار : جمعه 27 اسفند 1395 -ساعت : 14:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تحقیق و تفحص حق قانونی نمایندگان مجلس است

در گفت‌وگوی اختصاصی با مازندمجلس مطرح شد؛

تحقیق و تفحص حق قانونی نمایندگان مجلس است

اختصاصی مازندمجلس: برای روشن شدن و آگاهی از چندوچون ماجرا، گفت‌وگویی کوتاه با اقبال محمدیان نماینده رامشیر و رامهرمز در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، انجام دادیم که مشروح ان از نظرتان می‌گذرد:

مازندمجلس: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای علنی با رد گزارش تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکت به اشخاص حقیقی و حقوقی با 132 رأی موافق، 90 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 233 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس موافقت کردند. همچنین تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکتی به اشخاص حقیقی و حقوقی در جلسه 25 بهمن‌ماه سال جاری نیز رد شده بود. برای روشن شدن و آگاهی از چندوچون ماجرا، گفت‌وگویی کوتاه با اقبال محمدیان نماینده رامشیر و رامهرمز در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، انجام دادیم که مشروح ان از نظرتان می‌گذرد:

 یکی از نمایندگان ساری که عضو لیست امید و عضو کمیسیون عمران هستند اشاره داشت تحقیق و تفحص از شهرداری تهران سیاسی بوده‌است و با آن مخالفت شد آیا درست است؟ و اینکه چرا برخی از اعضای فراکسیون امید مخالف شفافیت مالی شهرداری هستند؟ 

تحقیق و تفحص حق قانونی نمایندگان مجلس است و با وجود احترام به همه همکاران در خصوص شهرداری تهران چندین جلسه در کمیسیون عمران برگزار شد، چندین جلسه نیز شهردار تهران و معاونین دعوت شدند، گزارش دادند و در ادامه در کمیسیون به شور گذاشته شد. بعد از چندین جلسه چون بحث تخلفات مالی روشن نبود، باید ورود می‌کردیم بنابراین از همکاران درخواست کردیم موارد را مستند به ما ارائه دهند و از طریق کمیسیون عمران پیگیر باشند. بعد از چندین جلسه مشورت در این کمیسیون رائ منفی داده شد و نتیجه موجب رای ندادن در صحنه علنی مجلس شد و در راستای همین موضوع آقای قالیباف بیان کردند؛ اقدامات خوبی را شهرداری تهران انجام داد و در مواردی بعضی از کارها نقطه قوت کاری ظاهر شد.

شما از موافقان طرح بوده‌اید؟

بنده چون پرونده را دقیق مطالعه کردم چیزی را در تحقیق و تفحص ندیدم و از مخالفان طرح  تفحص بودم.

عنوان شده که ایشون به یکی از برادران نمایندگان مجلس زمین تراکم چند هزارمتری داده است این حرف صحت دارد؟

اطلاعی در این زمینه ندارم

 

اسنادی دال بر این قضیه برای تخلف  شهردار وجود نداشت؟

خیر، شهرداری برای ارائه سند و مدرک و تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کردند و اجازه مطالعه از نزدیک داده شد و آقای قالیباف اعلام کرد هر سند و مدرکی که نیاز باشد در اختیار اعضای کمیسیون و نمایندگان مجلس قرار می‌دهد.

سیاسی بودن این کار را رد می‌کنید؟

چون آقای قالیباف یکی از داوطلبان انتخابات است و این یکی از  بحث روز است ما به این مسئله وارد نمی‌شویم چون بحث تخصصی در حوزه کاری ماست  ما وظیفه پیگیری پرونده را داشتیم. 

گفت و گو: ابراهیم حاتمی نژاد خبرنگار پارلمانی مازندمجلس


تحقیق و تفحص حق قانونی نمایندگان مجلس است

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : توضیحات محمدیان عضو - تحقیق و تفحص - تخلف شهرداری -

نظر شما در مورد : تحقیق و تفحص حق قانونی نمایندگان مجلس است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها