آیا واقعا نامزدهایی واجد شرایط تر از هاشمی طبا و میرسلیم نبود؟!/ روحانی نفر دوم و عقل منفصل آقای هاشمی در دوران جنگ بود/ رسانه ملی در مسائل کلان و اقتصادی نظر شهروندان بی اطلاع را جویا می شود

تاریخ انتشار : سه شنبه 05 اردیبهشت 1396 - ساعت : 18:16

کد مطلب: 155597 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بهاری در گفت و گو با مازندمجلس؛

آیا واقعا نامزدهایی واجد شرایط تر از هاشمی طبا و میرسلیم نبود؟!/ روحانی نفر دوم و عقل منفصل آقای هاشمی در دوران جنگ بود/ رسانه ملی در مسائل کلان و اقتصادی نظر شهروندان بی اطلاع را جویا می شود

اختصاصی مازندمجلس: بهاری، بیان کرد: روحانی سابقه کار چندین ساله در زمینه های سیاسی، امنیتی، اجتماعی و قانونگذاری دارد. چندین دوره نماینده مجلس بوده و در ارتباط با جنگ، نفر دوم و عقل منفصل آقای هاشمی بود و پس از آن یا در مجلس یا شورای عالی امنیت ملی خدمت می کرده است

مازندمجلسدکتر بهاری، از جمله سیاسیون خردگرا و پاسخگوی مازندران است که به کارجمعی و اتحاد در سایه تعامل با افکار و اندیشه های گوناگون حتی مخالف معتقد است. مردی که زیاد کتاب می خواند، به ادبیات علاقه دارد و از سیاسیون ادبی یا از ادبی های سیاسی مازندران است. نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری و سابقه آشنایی چندین ساله و دوستی و همکاری وی با رئیس جمهور فعلی ما را بر آن داشت تا به سراغ ایشان برویم و در گفت و گویی تلفنی نظرات وی را درباره دکتر حسن روحانی، عملکرد دولتش، و رقیبانش جویا شویم. با ما همراه باشید:

حجت الاسلام عباسعلی بهاری در گفت و گو با مازندمجلس، درباره انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: هر کشوری برای انجام انتخابات مراحل و مسائل به خصوص خود را دارد. در ایران با توجه به شرایط فعلی و فضایی که داریم از جمع نامزدهای ثبت نامی ریاست جمهوری در نهایت 6 نفر انتخاب شدند.

تایید هاشمی طبا و میرسلیم واقعا جای بحث دارد

وی، با بیان اینکه انتخاب شدن بعضی برای من سوال است، افزود: در میان این جمعیت 1600 نفری که ثبت نام کردند آیا واقعا افرادی واجد شرایط تر از آقایان هاشمی طبا و میرسلیم که از مرز 70 سالگی گذشتند، نبودند؟ آن هم در روزگاری که نیاز کشور به جوانگرایی هست.

نماینده ادوار مجلس، تصریح کرد: در فضایی که آقای هاشمی رفسنجانی را به علت کهولت سن از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری رد کردند آقایان هاشمی طبا و میرسلیم چه ویژگی و خصوصیتی می توانند داشته باشند که علیرغم کهولت سن تایید می شوند؟

بهاری، با بیان اینکه شورای نگهبان شخصیت های بزرگتر را رها کرده و به انتخاب برخی افراد مسن دست زده است، گفت: تایید هاشمی طبا و میرسلیم واقعا جای بحث دارد، چرا که  وی بعد از سمت وزیری ارشاد دولت نخست سازندگی، معلوم نیست کجا بوده! این برای من جای سوال است. شاید به عقل من نمی رسد و بزرگوارانی که تصمیم گرفتند حتما موارد و دلایلی داشتند.

وی، عدم استفاده از نامزدهای جریان های کاذب را یک نقطه مثبت در تایید صلاحیت ها دانست و افزود: اینکه از بین دو جریان مطرح کشور اصلاحات و اصولگرایی 6 نفر(هر کدام سه نامزد) را انتخاب کردند، می شود گفت حداقل یک تعادلی برقرار شده است.

روحانی با منطق و زبان جهان آشنایی دارد

نماینده ادوار مجلس، با بیان اینکه ما نیز به این شعار همیشگی و همگانی «احترام به انتخاب شورای نگهبان» پایبندیم، گفت: ملت ایران با درایتی که دارند، فرد مورد علاقه و نظر خود را انتخاب خواهند کردند اما من معتقدم که از بین این نامزدها، شایسته ترین فرد دکتر روحانی هست که یک روحانی شایسته و اروپا دیده و نسبتا جهاندیده است و با منطق و زبان جهان آشنایی دارد.

بهاری، ادامه داد: روحانی سابقه کار چندین ساله در زمینه های سیاسی، امنیتی، اجتماعی و قانونگذاری دارد. چندین دوره نماینده مجلس بوده و در ارتباط با جنگ، نفر دوم و عقل منفصل آقای هاشمی بود و پس از آن یا در مجلس یا شورای عالی امنیت ملی خدمت می کرده است.

وی، یادآور شد: رهبر انقلاب در دوره دوم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد فرموده بودند «رویه این است رئیس جمهوری که روی کار آمده دو دوره را تکمیل کند در دوره دوم از تجربیات مضاعف بدست آمده دوره اول استفاده کند». بنابراین نیاز است از آقای روحانی که کوله باری از تجربه عملی و اجرایی ریاست جمهوری را داراست، مجددا استفاده کنیم.

 

برخی رسانه ها علیرغم داعیه دینداری یک طرفه دولت را قضاوت می کنند

نماینده ادوار مجلس، افزود: من به فراخور فهم خودم بر این باورم که آقای روحانی در این 4 سال اقدامات اساسی و اصولی انجام داده و البته باعث گله مندی است که برخی رسانه ها علیرغم داعیه دینداری با بی انصافی مسائل را یک طرفه قضاوت می کنند و بر دولت می تازند مثلا از یک شهروند معمولی که در خیابان راه می رود و هیچ اطلاعات اقتصادی ندارند می پرسند نظر شما درباره اقتصاد کشور در دولت یازدهم چیست و آن را در رسانه ها منعکس می کنند. چنین مواردی بی انصافی و خلاف شرع است. صدا و سیما از سرمایه ملی اداره می شود. انتظار می رود اگر جانب اعتدال را رعایت نمی کند، کاملا  یکجانبه نگر نباشد.

بهاری، یکی از اساس و اصول  مهم مدیریت را قدرت تشخیص انتخاب همکار عنوان کرد و گفت: حسن روحانی با انتخاب دکتر ظریف به عنوان وزیر خارجه یکی از بهترین چهره های کشور را کشف کرده است. آقای ظریف در تمام دوران مذاکره ضمن بهره برداری از بیانات رهبری در مقابل قدرت های بیگانه مقاومت و ایستادگی کرده و هیچ گاه از کوره در نرفته است که با عنایت آشنایی با زبان و فکر و فرهنگ و تاروپود سلیقه آن ها بوده است.

گلوله های توپ به سمت ایران نشانه رفته بود

وی، با بیان اینکه باید این حقیقت را بپذیریم که گلوله های توپ به سمت ایران نشانه رفته بود، افزود: با روی کار آمدن آقای روحانی بخیر گذشت وگرنه بعید نبود آنچه بر  سر ملت سوریه آمد، به سر ملت ما می آمد. استکبار جهانی و تروریست های منطقه، تشنه خون شیعه هستند. بنابراین نیاز است از احتمال بروز جنگ نیز جلوگیری کنیم.

نماینده ادوار مجلس، با اشاره به وضعیت نابسامان اقتصاد ایران در دولت قبل، بیان کرد: اقتصاد ما با شیبی تند به سمت منفی می رفت. حتی اگر آقای روحانی این شیب را کند کرده باشد خدمت بزرگی محسوب می شود حالا که رشد منفی اقتصاد، راکد و در مسیر مثبت به حرکت درآمده باید به آینده امیدوار باشیم و با انتخاب مجدد آقای روحانی و پیروی از رهنمودهای رهبری رشد سریع و روز افزون کشور را شاهد باشیم و در مسیر عزت و آبرومندی ایران در این فضای آشفته جهانی گام برداریم.

نویسنده :

برچسب ها : #آیا نامزدهایی واجد شرایط تر از هاشمی طبا و میرسلیم نبود؟ #عباسعلی بهاری اردشیری #انتخابات ریاست جمهوری


آیا واقعا نامزدهایی واجد شرایط تر از هاشمی طبا و میرسلیم نبود؟!/ روحانی نفر دوم و عقل منفصل آقای هاشمی در دوران جنگ بود/ رسانه ملی در مسائل کلان و اقتصادی نظر شهروندان بی اطلاع را جویا می شود

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آیا واقعا نامزدهایی واجد شرایط تر از هاشمی طبا و میرسلیم نبود؟!/ روحانی نفر دوم و عقل منفصل آقای هاشمی در دوران جنگ بود/ رسانه ملی در مسائل کلان و اقتصادی نظر شهروندان بی اطلاع را جویا می شود


X https://sport45.site/