مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 155211 -تاریخ انتشار : دوشنبه 04 اردیبهشت 1396 -ساعت : 11:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شیوه احراز صلاحیت ها به لحاظ پاسخگویی شیوه مناسبی نیست/ فعلا رقابت را بین روحانی و قالیباف می دانم/ روحانی را بر دیگر نامزدها ترجیح می دهم

رجایی عضو شورای عالی اصلاح طلبان مازندران درگفتگو با مازندمجلس؛

شیوه احراز صلاحیت ها به لحاظ پاسخگویی شیوه مناسبی نیست/ فعلا رقابت را بین روحانی و قالیباف می دانم/ روحانی را بر دیگر نامزدها ترجیح می دهم

اختصاصی مازندمجلس: عضو شورای عالی اصلاح طلبان مازندران، با اظهار اینکه عملکرد روحانی در شرایطی که دولت را تحویل گرفت و با توجه به همراه نبودن مجلس و بدهی های فراوان دولت قبلی مثبت می دانم، افزود: دولت روحانی با توجه به سازندگی هایی که در دوران پس از جنگ در دولت های آقایان هاشمی و خاتمی داشتیم می توانست بهتر از این هم کار کند

اختصاصی مازندمجلس: حجت الاسلام موسی رجایی عضو شورای عالی اصلاح طلبان مازندران و مدیرکل اسبق ارشاد مازندران در گفت و گو با مازندمجلس با اشاره به فضای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، اظهار کرد: پیرامون این انتخابات دو مساله وجود دارد مساله نخست اینکه افرادی که تایید شدند از شخصیت های خوب و با صلاحیت هستند و ما نیز آن را قبول داریم اما بحث من در شیوه تایید صلاحیت است که اگرچه شیوه خوبی است اما به لحاظ پاسخگویی شیوه مناسبی نیست.

وی، افزود: ممکن است شورای نگهبان جهت تایید یا رد صلاحیت نامزدها برای خود دلایلی داشته باشند اما نیاز است که پاسخگوی افکار عمومی نیز باشند که مثلا چرا آقای الف یک زمانی تایید صلاحیت شده و زمانی دیگر نشده است.

مدیرکل اسبق ارشاد مازندران، تصریح کرد: نیاز است در این باره تحلیل یا توضیحی ارائه شود که برای افکار عمومی نیز قانع کننده باشد. در شرایط فعلی ممکن است دلایلی وجود داشته باشند اما برای افکار عمومی قانع کننده نیست.

 

رجایی، مساله دوم و تعیین کننده در انتخابات را موج هایی دانست که در ادامه ایجاد می شوند.

وی، با بیان اینکه بنده فعلا رقابت را بین آقایان روحانی و قالیباف می دانم، گفت: البته ممکن است در ادامه روند کار تبلیغاتی و مناظره ها شرایط رقابت ها را تغییر دهد.

عضو شورای عالی اصلاح طلبان مازندران، با اظهار اینکه عملکرد روحانی در شرایطی که دولت را تحویل گرفت و با توجه به همراه نبودن مجلس و بدهی های فراوان دولت قبلی مثبت می دانم، افزود: دولت روحانی با توجه به سازندگی هایی که در دوران پس از جنگ در دولت های آقایان هاشمی و خاتمی داشتیم می توانست بهتر از این هم کار کند. اما من دولت یازدهم را از دولت نهم و دهم موفق تر می دانم.

رجایی، با بیان اینکه برای پیش بینی نتیجه رقابت ها باید کمی صبر کنیم، گفت: در شرایط موجود روحانی را بر  دیگر نامزدها ترجیح می دهم اما احتمال این نیز وجود دارد که در چند روز آینده نظرم تغییر کند.

وی، افزود: روحانی در این دوره عملکرد مثبتی داشته و با تجربه 4 ساله ریاست جمهوری و کار اجرایی در سطح کلان کشور پتانسیل این را دارد که در دوره بعد بهتر ظاهر شود.

مدیرکل اسبق ارشاد مازندران، تصریح کرد: روحانی در این دوره نمی تواند مثل 4 سال نخست ریاست جمهوری خود، مشکلات و کمبودها را به دولت قبل حواله دهد چون 4 سال فرصت داشته تا بستر بهبود شرایط را آماده کند و همانطور که خود عنوان کرده در این دوره توانایی تغییر و تحول اساسی را دارد.

رجایی، در ادامه انتخابات را مرتبط به زندگی امروز و فردای ما دانست و گفت: نمی توانیم همه چیز را به دشمن ربط دهیم ما باید تا آنجا که به نقش و اختیارات ما مربوط می شود در صحنه حضوری فعال داشته باشیم.

وی، افزود: در هیچ نظامی تحریم انتخابات در بهبود اوضاع نقشی ندارد و این امری امری ثابت شده است. چرا که علاوه بر جامعه، آن افراد نیز متضرر می شوند. بنابراین بهتر است بیاییم در صنه حضور یابیم و بهترین ها را انتخاب کنیم. این به سرنوشت ما مربوط است و نمی توانیم خود بی تفاوت باشیم و بعد از کمکاری دیگران گلایه کنیم حضور ما در انتخابات نقش فراوانی در آینده کشور و بهبود وضع جامعه دارد  


شیوه احراز صلاحیت ها به لحاظ پاسخگویی شیوه مناسبی نیست/ فعلا رقابت را بین روحانی و قالیباف می دانم/ روحانی را بر دیگر نامزدها ترجیح می دهم

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حجت الاسلام موسی رجا - رجایی - عضو شورای عالی اصلاح - انتخابات ریاست جمهور - روحانی - قالیباف -

نظر شما در مورد : شیوه احراز صلاحیت ها به لحاظ پاسخگویی شیوه مناسبی نیست/ فعلا رقابت را بین روحانی و قالیباف می دانم/ روحانی را بر دیگر نامزدها ترجیح می دهم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها