پوپولیسم زنگ زده و لزوم عذرخواهی قالیباف از مردم

تاریخ انتشار : جمعه 15 اردیبهشت 1396 - ساعت : 11:50

کد مطلب: 158536 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بخشی از یادداشت لطف الله آجدانی؛

پوپولیسم زنگ زده و لزوم عذرخواهی قالیباف از مردم

مازندمجلس: محمدباقر قالیباف اگر کمی صداقت و شجاعت هم داشته باشد، خوب است برای دادن وعده های پوچ پوپولیستی خود به مردم، و از اینکه بسیار این وعده ها را توهین به شعور خود می دانند، از مردم عذر خواهی کند.

مازندمجلس: دربخشی از یادداشت لطف الله آجدانی-پژوهشگرتاریخ ومعاون ستاددکتر روحانی درمازندران- آمده است:

وعده های شهردار تهران پوچ و عوام فریبانه است زیرا:

۱_قالیباف در حالی مدعی مدعی دو و نیم کردن درآمد کشور است که اولا: وی در مسند شهرداری تهران نه تنها از ایجاد درآمد پایدار شهری برای تهران ناتوان مانده است، بلکه بسیاری از کارشناسان به سبب بدهکاری ها و کسر بودجه شدید شهرداری تهران، ادامه حضور قالیباف در مسند شهرداری را برای تهران زیانبار می دانند‌.

ثانیا: نمی توان این تعجب و تاسف را پنهان کرد که قالیباف و مشاورانش حتی نمی دانند که  برای دو و نیم برابر کردن درآمد کشور نیاز به رشد اقتصادی سالانه بالای ۲۵ درصد است؛ در حالی که متوسط رشد اقتصادی سالانه کشور در دو دهه گذشته تاکنون فقط ۳ درصد بوده است.

۲_قالیباف در حالی مدعی سه برابر کردن یارانه ها است که:

اولا: افزایش یارانه ها مغایر قانون هدفمندی یارانه ها است.

ثانیا: آیا قالیباف و مشاورانش نمی دانند که افزایش یارانه ها موجب تحمیل افزایش هزینه های تورمی ناشی از افزایش فروش ارز با قیمت بالا و افزایش مالیات ها و افزایش قیمت حامل های انرژی و موجب افزایش مشکلات و فقر اقتصادی در جامعه خواهد شد؟

ثالثا: هرگونه افزایش یارانه ها منوط و مشروط به مصوبه  قانونی و اجازه مجلس شورای اسلامی و خارج از صلاحیت و اختیارات قانونی رییس جمهور است.

۳_ شهردار تهران در حالی مدعی پرداخت ۲۵۰ هزارتومان کارانه به هر بیکار است که:

اولا: در جامعه علاوه بر وجود ۷ میلیون شغل ثبت نشده ؛ با احتساب زنان خانه دار، بیش از ۲۳ میلیون نفر می توانند ادعای بیکاری کنند که پرداخت کارانه آنها در سال نیازمند ۶۸ هزار میلیارد تومان، معادل حدود یک و نیم برابر مبلغ یارانه ها است که تحقق آن نه ممکن است و نه به سبب افزایش هزینه های تورمی آن مطلوب.

ثانیا": پرداخت هرگونه کارانه بیکاری، منوط و مشروط به مصوبه  قانونی و اجازه  مجلس شورای اسلامی و خارج از صلاحیت و اختیارات قانونی رییس جمهور است.

۴_قالیباف در حالی مدعی ایجاد پنج میلیون شغل در کشور است که هیچ مکانیسم کارشناسانه و برنامه مدون و کارآمدی برای چگونگی تحقق این ادعای خود به کارشناسان و مردم ارایه نداده است.!

او حتی اگر کمی صداقت و شجاعت هم داشته باشد، خوب است برای دادن وعده های پوچ پوپولیستی خود به مردم، و از اینکه بسیاری این وعده ها را توهین به شعور خود می دانند، از مردم عذر خواهی کند.

نویسنده :
منبع : مازندنومه

برچسب ها : #پوپولیسم زنگ زده و لزوم عذرخواهی قالیباف از مردم #لطفا الله آجدانی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پوپولیسم زنگ زده و لزوم عذرخواهی قالیباف از مردم


X https://sport45.site/