تاریخ انتشار : دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 - ساعت : 14:37

کد مطلب: 159682 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کنایه جهانگیری به برخی نامزدها؛ تعیین اهداف غیرقابل تحقق در زمینه اشتغال از کسی پذیرفتنی نیست

مازندمجلس: سیاست > دولت - ایسنا نوشت: اسحاق جهانگیری بیکاری را مهمترین چالش پیش روی اقتصاد کشور برشمرد و گفت: باید با بسیج عمومی و با استفاده از همه امکانات و ظرفیت های کشور در جهت اشتغال زایی و حل مشکل بیکاری در کشور گام برداریم.

مازندمجلس:معاون اول رییس جمهور  در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با یادآوری اینکه قرار بود برای سال ۹۶ هدفی کمی در ایجاد اشتغال تعیین کنیم، خاطر نشان کرد: در قانونبرنامه ی ششم توسعه ، میزان اشتغال زایی سالانه ۹۵۰ هزار شغل تعیین شده که لازم است برای دستیابی به این هدف، الزامات و منابعمورد نیاز آن تحقق یابد البته دولت خود را مکلف به تحقق این هدف کمی می داند وبرای تحقق آن با تمام توان تلاش خواهد کرد.

وی افزود: برای ایجاد ۹۵۰ هزار فرصت شغلی در سال نیازمند ۷۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری هستیم که این منابع باید از طریقسرمایه گذاری خارجی، بودجه ی دولت، منابع صندوق توسعه ی ملی، منابع بانکی و منابعو سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین شود.

جهانگیری با تاکید بر اینکه اجرای برنامه های اشتغال زایی و تامینمنابع مورد نیاز نیازمند اصلاحات سیاستی و الزامات اساسی است که باید برای رسیدنبه اهداف مورد نظر، به این الزامات توجه ویژه داشته باشیم.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: اشتغال زایی نتیجه ی برنامه ریزیروشن و دقیق مبتنی بر ظرفیت های اقتصادی کشور است و ارائه ی برنامه های غیرواقعی وتعیین اهداف غیرقابل تحقق در زمینه اشتغال از کسی پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به برنامه ی ویژه اشتغال و تقسیم کار ملی که از سوی وزارتتعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین و در این جلسه به آن پرداخته شد، اظهار داشت:برنامه ای که گزارش آن ارائه شد، طرحی دقیق و مبتنی بر ظرفیت های بخش های مختلفاست که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اجرای این طرح موافق است اما لازم است درجلسه ای با عضویت دستگاه های مرتبط، اصلاحات سیاستی، مصوبات و الزامات مورد نیازاجرای این طرح بررسی و نهایی شود.

جهانگیری همچنین با بیان اینکه متاسفانه در برخی استان های کشور نرخبیکاری بالاتر از سایر استان ها است، افزود: باید در اجرای برنامه ی ویژه ی اشتغالو تقسیم کار ملی استان هایی که میزان بیکاری در آنها به نقطه ی بحران رسیده است،در اولویت قرار گیرند تا شاهد حل مشکل بیکاری در این استان ها باشیم.

29219


منبع : خبرآنلاین

برچسب ها : #اشتغال #برنامه #استان #الزامات #گذاری #اینکه #اهداف #جهانگیری #منابع #اجرای #تعیین #اصلاحات #سیاستی #باشیم #بیکاری #تقسیم #ارائه #ظرفیت #مبتنی #نیازمند #جمهور #فرماندهی #معاون #پذیرفتنی #غیرقابل #اقتصاد #مقاومتی #افزود #زمینه #میزان #توسعه #ایجاد #سرمایه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کنایه جهانگیری به برخی نامزدها؛ تعیین اهداف غیرقابل تحقق در زمینه اشتغال از کسی پذیرفتنی نیست