امروز یکشنبه 02 مهر 1396 ساعت 12:04:51

آرشیو پیوند ها درباره ما ارتباط با ما

مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1322 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 07 خرداد 1394 -ساعت : 23:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مخاطب چه کسی است؟ / کنایه‌های دامادی از ضرورت شفافیت مالی تا گرفتن دکترای واقعی

ناگفته‌های دامادی از بی‌مهری با پدر تا نامهربانی با پسر

مخاطب چه کسی است؟ / کنایه‌های دامادی از ضرورت شفافیت مالی تا گرفتن دکترای واقعی

اختصاصی مازند مجلس: اولین نشست خبری محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود در سالن بهزیستی ساری با حضور رسانه‌های مختلف استان به مناسبت روز مجلس برگزار شد.

اختصاصی مازند مجلس: اولین نشست خبری سال 94 محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود در سالن بهزیستی ساری با حضور رسانه‌های مختلف استان به مناسبت روز مجلس برگزار شد.

درابتدای این مراسم دامادی در نطقی کوتاه به برنامه‌های سفر نوبخت معاون رئیس جمهور به ساری اشاره کرد و در ادامه به سوالات اصحاب رسانه پاسخ گفت.

دامادی با بیان اینکه معاون راهبردی رئیس‌جمهور شنبه برای حضور در مراسم چهاردهمین سالگرد درگذشت عزت‌ا... دامادی به مازندران سفر می‌کند، گفت: بعد از پایان مراسم نیز از چند طرح شهرستان ساری بازدید می‌شود.

فرزند عزت ساری از عزت شهرش دفاع خواهد کرد

وی درباره سکوت معنادارش دربرابر هجمه‌ها و گاها تخریب‌ها، اظهار کرد: به این گونه حرف‌ها و حدیث‌ها عادت کردم و جایگاه مردم‌داری من اجاز نمی‌دهد زبان به سخن بگشایم.

 نماینده مردم ساری و میاندرود، افزود: اگر بنا به سخن گفتن باشد گفتنی‌های من کم نیست و هرگاه لازم باشد حرف می‌زنم و حتی برخورد می‌کنم.

دامادی با بیان اینکه اجازه زیاده‌روی به برخی را نخواهد داد، گفت: فعلا صبر می‌کنم اما بدانید اگر لازم باشد فرزند عزت ساری از عزت شهرش دفاع خواهد کرد.

بی تدبیری در برگزاری جشن ظرفیت نیست!

نماینده مردم ساری و میاندورود در بهارستان با انتقاد از همزمانی برگزاری جشن شهرداری یا مجلس ختم عزت ا.. دامادی اظهار کرد: عزت‌ا... دامادی برای مازندران یک ظرفیت بود، مراسمش نیز یک ظرفیت است، سخنران این مراسم نوبخت نیز یک ظرفیت است اما بی‌تدبیری در برگزاری جشن ظرفیت نیست و مطمئن باشید مراسم دامادی باشکوه و با حضور گسترده مردم برگزار می‌شود و برخی افراد کوچک نمی‌توانند از رونق آن بکاهند!

نامزدها مسائل مالی خود را شفاف بیان کنند!

نماینده مردم ساری و میاندورود در بهارستان،  در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر حضورشهردار ساری در انتخابات مجلس اظهار کرد: با حضور هر فردی در انتخابات موافق هستم و استقبال می‌کنم اما معتقدم هر کسی وارد انتخابات می‌شود مسائل مالی خود را شفاف بیان کند ودغدغه اسپانسرهای مالی انتخابات روشن بیان شود.

وی درباره طرح تایید صلاحیت نامزدهای فعلی مجلس در انتخابات گفت: اتفاقا معتقدم نمایندگان، مدیران و مسئولان بیشتر زیر ذره بین قرار گیرند و مسائل مالی‌شان شفاف باشد نه اینکه بدون بررسی تایید صلاحیت شوند که با درایت شورای نگهبان، طرح تعیین صلاحیت دائمی نمایندگان مجلس، از بین رفت.

انتشار خبرازجلسه غیرعلنی مجلس، روز سیاه مجلس بود

دامادی با اشاره به درباره دیدار نمایندگان مجلس با رهبری، بیان کرد: رهبرانقلاب بار دیگر بحث همدلی را تذکر دادند و تیم مذاکره‌کننده را فرزندان انقلاب دانستند و ما حق نداریم کسانی که رهبری آنها را فرزندان انقلاب خطاب می‌کنند را خائن بنامیم  و از آنها پیوسته بهانه‌جویی کنیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در بهارستان، افزود: انتشار خبرازجلسه غیرعلنی مجلس، اقدام ناپسندی بود و این روز را می‌توان روز سیاه مجلس نامید.

وی درباره ساماندهی سیستم مالیاتی کشور بیان کرد: فضای حاکم بر سیستم مالیاتی کشور بر این‌گونه است که گاها افراد نیازمند اکنون مالیات پرداخت می‌کنند و دیگرانی که باید مالیات پرداخت کنند و انجام این کار در توان آنها است از پرداخت مالیات سرباز‌ می‌زنند.

دامادی در ادامه با اشاره به وضعیت راه‌های مازندران، جاده گهرباران را از جاده‌های مرگبار شهرستان میاندورود دانست و گفت: به طور ویژه پیگیر سانحه اخیر مسافران هوایی ماهان هستم واگر  دستگاه آی.ال .اس نصب شود مشکل ما حل می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره جاده ساری ـ تاکام، تصریح کرد: برای این محور سال گذشته هشت میلیارد و امسال 19 میلیارد تومان اعتبار دریافت کردیم و اکنون یک کیلومتر آسفالت شده و تا پایان مردادماه هم تا 6 کیلومتر از فاز نخست این محور، آسفالت می‌شود.

وی درباره اعتبار راه روستایی بیان کرد: در سال‌های اخیر این اعتبار را به 400 میلیارد تومان ارتقا دادیم و بیشترین بحران را در شهرستان میاندورود در حوزه راه‌های روستایی داریم و مسیر بعدی هم بخش چهاردانگه است.

بدنه کارشناسی مجلس به اندازه کافی نیست

دامادی در پاسخ به سوال خبرنگار مازندپارلمان درباره عملکرد مجلس پس از گذشت یک قرن اظهار کرد: اعتقاد شخصی‌ام این است که بدنه کارشناسی مجلس در حوزه قانون‌‎گذاری به اندازه کافی نیست ومجلس باید به جایگاهی برسد که تا 40 هزار کارشناس بتوانند در حوزه تقنین کمک کنند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در بهارستان، افزود: ما فقط در حال قانون‌گذاری هستیم و حوزه نظارت مجلس، کم‌رنگ است و نیاز است بیشتر نظارت کنیم.

وی تصریح کرد: وضع قوانین بیش از حد از مشکلات اساسی ما است که در پی آن تبصره و تکماده فراوان صادر می‌شود. به عنوان مثال قانونی که 2 سال پیش وضع شد با تصویب طرح‌های جدید از شکل اصلی خود تا حدودی خارج شد.

استانی شدن انتخابات پاسخگوی این دوره  انتخابات نیست!

دامادی درباره استانی شدن انتخابات، با بیان اینکه این طرح فاصله‌ای را بین مردم و نمایندگان ایجاد می‌کند، گفت: مخالف استانی شدن انتخابات هستم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در بهارستان، فعال نبودن حرب‌ها در کشور را دلیل دیگر مخالفتش اعلام کرد و افزود: این شیوه سبب سردرگمی مردم می‌شود ضمن اینکه نمی‌توان از ورود کسانی که محبوبیت دارند جلوگیری کرد.

فعلا نمره دادن به عملکرد استاندار زود است

نماینده مردم ساری و میاندورود در پاسخ سوال خبرنگاری مبنی براینکه به عملکرد استاندار چه نمره‌ای می‌دهید، با طنز گفت: در دوران حضورم در دانشگاه هم به ورقه نمره می‌دادم نه عملکرد!

وی افزود: فعلا نمره دادن به عملکرد استاندار زود است و باید صبر کرد تا پایان باید دید چه اتفاقی می‌افتد.

دامادی افزود: هرجا استاندار قوی عمل کند ما حمایت و تشویق می‌کنیم و هرجا استاندار ضعیف عمل کند ما انتقاد می کنیم ملاک ما عمکرد استاندار است.

اشتغال مشکل اساسی کشور است

وی درباره مشکلات فراوان جوانان از جمله تحصیل‌کرده‌های بیکار بیان کرد: اشتغال مشکل اساسی کشور است و در وزارت ورزش و جوانان، گویی این مساله گم شده است، ما اعتقاد داریم بهترین اقدام این است حوزه جوانان از ورزش تفکیک شود چرا که جنس این دو مجموعه از هم جدا است.

دامادی افزود: امیدواریم دولت، احیای سازمان جوانان را کلید بزند و یا سازمان دیگری در حوزه جوانان با اعتبارات کافی تشکیل دهد  که جوانان به حقوق حداقلی خودشان برسند.

نماینده جوانان هستم

وی در پاسخ به این سوال که با چه حزب و ایده‌‌ای وارد عرصه انتخابات می‌شوید، گفت: وابسته به حزب خاصی نیستم من نماینده نسل جوان هستم.

دامادی افزود: اطرافیان و نزدیکانم برخی اصلاح طلبند و برخی اصولگرا و در کنار هم با تعامل به فکر حل مشکلات و معضلات مردم هستیم.

نماینده نشوم به دانشگاه بر می‌گردم

وی در پاسخ به این سوال که اگر به عنوان نماینده مردم انتخاب نشوید چه می‌کنید، بیان کرد: من یک مدرس دانشگاه هستم و درصورت انتخاب نشدنم به دانشگاه بر‌گردم اما بدانید جنس خوب همیشه خریدار دارد! (باخنده)

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس، ادامه تحصیل و گرفتن دکترای واقعی را از دیگر برنامه‌های خود درصورت رای نیاوردن اعلام کرد.

در طول نمایندگی‌ام، سهم من از صدا و سیما فقط چند دقیقه بود!

دامادی با بیان اینکه فقط در حدود 40، 50 دقیقه در صداو سیمای مازندران در طول مدت نمایندگی اش حضور یافتم، گفت: این مدت نیز با آمدن مقدسی رئیس جدید صدا و سیما میسر شد و پیش از آن برخورد برخی بامن به گونه‌ای است که گویا نماینده این شهرستان نیستم و سعی کرده‌اند مرا کنار بزنند.

وی افزود: وقتی در صدا و سیما گزارش عملکرد خود را با مردم در میان گذاشتم بسیاری تعجب کردند و برخی صراحتا گفتند ما فکر می‌کردیم دامادی فقط اسمش نماینده است اما با ارائه گزارش عملکرد در جریان اقدامات و فعالیت‌ها قرار گرفتیم.

 

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دامادی - نشست خبری - ساری - جشن - عزت الله دامادی - شفافیت مالی -

مطالب مرتبط با : مخاطب چه کسی است؟ / کنایه‌های دامادی از ضرورت شفافیت مالی تا گرفتن دکترای واقعی
نظر شما در مورد : مخاطب چه کسی است؟ / کنایه‌های دامادی از ضرورت شفافیت مالی تا گرفتن دکترای واقعی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها