تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اردیبهشت 1396 - ساعت : 14:02

کد مطلب: 160475 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نمایندگان مجلس خواستار پاسخگویی روحانی درباره سند ۲۰۳۰ شدند

مازندمجلس: جمعی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به لاریجانی خواستار پاسخ‌گویی روحانی برای امضای سند ۲۰۳۰ شدند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌گو با تسنیم از نامه 10 تن از نمایندگان مجلس به لاریجانی برای پاسخگویی رئیس‌جمهور درباره علل امضای سند 2030 یونسکو خبر داد.

وی افزود: نمایندگان مجلس در این نامه خواهان پاسخگویی رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت به مجلس درباره علل امضای سند 2030 یونسکو شده‌اند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

اخیراً اطلاع یافتیم هیئت محترم وزیران بدون رعایت اصول هفتاد و هفتم و یکصد و بیست و پنجم قانون اساسی، تصویب‌نامه‌ای را مورخ 95/6/25 داشته‌اند که براساس آن، سند آموزش 2030 یونسکو را پذیرفته و کشور را متعهد به اجرای آن کرده‌اند.

مفاد این سند آموزش 2030 یونسکو که با اسناد بالادستی مثل سند چشم‌انداز کشور، سیاست‌های کلی نظام از جمله سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور ابلاغی 92/6/10 و اصول دوم، سوم، چهارم، دهم، دوازدهم، بیست و یکم، پنجاه و ششم و بندهای یک و دو اصل 110، 121، 152، 153 قانون اساسی مغایرت دارد؛ بنابراین رئیس‌جمهور و وزرا براساس اصول صد و بیست و دوم و صدوسیو‌هفتم قانون اساسی باید پاسخگو باشند؛ لذا خواهشمند است به استناد ماده 236 قانون آئین‌نامه داخلی، دستور فرمایید مطابق فرآیند و زمانبندی مشخص شده، به این موضوع رسیدگی و نتیجه را به جلسه جهت اقدام قانونی بعدی ارائه نمایند.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، سیدناصر موسوی‌لارگانی، احد آزادی‌خواه، علی‌اکبر کریمی، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، جواد کریمی‌قدوسی، سیدحسین نقوی‌حسینی، محمدرضا منصوری، حمیدرضا فولادگر و حجت‌الاسلام احمد سالک این نامه را امضا کرده‌اند.
منبع : الف

برچسب ها : #نمایندگان #یونسکو #قانون #رئیس‌جمهور #امضای #آموزش #پاسخگویی #اساسی #درباره #سیاست‌های #براساس #کرده‌اند #حاجی‌دلیگانی #خواستار #روحانی #لاریجانی #حسینعلی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نمایندگان مجلس خواستار پاسخگویی روحانی درباره سند ۲۰۳۰ شدند