مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 159338 -تاریخ انتشار : یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 -ساعت : 14:49

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اخلاق در مناظره های انتخاباتی رعایت نشد

کواکبیان:

اخلاق در مناظره های انتخاباتی رعایت نشد

مازندمجلس: نماینده مردم تهران، در بابلسر گفت: اخلاق در مناظره های انتخاباتی رعایت نشد

مازندمجلس: مصطفی کواکبیان در بین اساتید و دانشجویان دانشگاه مازندران در بابلسر اظهار کرد: لازم است که فضای امن و آزاد در دانشگاه وجود داشته باشد تا دانشگاهیان فضای سیاسی جامعه را درک کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که دانشگاهیان نباید وابسته به احزاب باشند باید جریانات سیاسی را بشناسند.

کواکبیان گفت: آموزه های دینی ما به ما آموخته است که نگاه ما به امانت نگاه سوءاستفاده گرایانه نباشد بلکه امانات باید در به اهل آن ها سپرده شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امانت بنابر آیه قرآن حکومت است و باید بر اساس عدالت بر مردم حکومت کرد و تمام این حکومت به مردم اختصاص دارد.

کواکبیان یادآور شد: نباید بر اساس فضاسازی تبلیغاتی به فردی رای دهیم اگر این اتفاق افتاد باید در آخرت و محضر خداوند پاسخگو باشیم.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: در حالی که در نهادهای مختلف اعضا به عنوان رجل سیاسی وارد می شوند اما کسانی که در مجلس شورای اسلامی هستند نمی توانند به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری وارد شوند و این نشان دهنده ی بی قانونی است.

نماینده مردم مجلس شورای اسلامی افزود: کسانی که از میدان انتخابات به دلایل مختلف جاماندند نباید ناراحت باشند چراکه این تکلیف از روی دوش آن ها برداشته شد.

وی با بیان اینکه در مناظره های انتخاباتی اخلاق دیده نشد گفت: لازم است که نقد همراه تخریب و سیاه نمایی نباشد و همه نامزدها باید برنامه های خود را ارائه کنند.

کواکبیان گفت: در حالی برخی نامزدها حرف از 96 درصد و چهار درصد می زنند که این معنی درستی از واقعیت جامعه را نمی دهد و همه باید وعده های صحیحی را مطرح کنند تا قدرت عملی داشته باشند.

وی گفت: مردم ایران باید در 29 اردیبهشت امانت کشور را به اهل خود برسانند چراکه ما در حال نزدیک شدن به چشم انداز 20 ساله هستیم و کسانی که به عنوان ریاست جمهوری مسئولیت می گیرند باید با برنامه های خود این مسئله را درنظربگیرند.

وی گفت: صداقت از مهم ترین مولفه هایی است که کاندیدای انتخاباتی باید مدنظر داشته باشند و نباید با عوام فریبی تلاش کنند نگاه ها را به خود جلب کنند.

وی گفت: برنامه محوری و پاسخگو بودن از مهمترین عواملی است که نیاز افراد سیاسی است.

کواکبیان گفت: احزاب باید نقش اساسی در جامعه داشته باشند و کاندیدای انتخاباتی باید از احزاب معرفی شوند تا پشتیبانی داشته باشند.

رئیس حزب مردم سالاری بر لزوم قانونمداری تاکید کرد و گفت: همه نامزدها باید قوانین را رعایت کنند و اگر قوه قضاییه رسیدگی بر قوانین را جدی می گرفت افرادی جرات حضور در وزارت کشور برای ثبت نام را نداشته اند.

وی گفت: همه باید تلاش کنند تا با حضور در انتخابات سرنوشت ملت را تعیین کنند و با مشارکت گسترده به دنیا پیام دهیم تا ما کشوری مقتدر هستیم


منبع : ایسنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کواکبیان -

نظر شما در مورد : اخلاق در مناظره های انتخاباتی رعایت نشد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها