مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 159631 -تاریخ انتشار : دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 -ساعت : 12:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اشتغال 64 هزار ایثارگر جویای شغل در سه سال گذشته

شهیدی خبرداد؛

اشتغال 64 هزار ایثارگر جویای شغل در سه سال گذشته

مازندمجلس: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از اشتغال بیش از 64 هزار ایثارگر جویای شغل در سه سال گذشته و در دولت یازدهم خبر داد

مازندمجلس: حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در دیدار با جمعی از فرزندان شهدا در آستانه روز جوان، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تولد حضرت علی اکبر (ع) گفت: صاحبان اصلی و واقعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرزندان شهدا و ایثارگران هستند و بنیاد شهید باید به سمتی حرکت کند که روزی به صورت کامل توسط خود این افراد اداره شود.
وی تصریح کرد: شخصا از زمان حضور در بنیاد شهید در این مسیر حرکت کرده‌ام تا زمینه حضور بیش از پیش ایثارگران را در مجموعه فراهم کنم.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در همین راستا از ابتدای حضور در بنیاد، نیروهای مامور به خدمت از سایر دستگاه‌ها را به محل اصلی خدمت خود بازگرداندیم و افرادی که به مرحله بازنشستگی رسیده بودند هم از خدمت بازنشسته شدند و ایثارگران را جایگزین آنان کردیم.
شهیدی افزود: همچنین در تمام مجموعه‌ها و سازمان‌های وابسته بنیاد شهید نیز از حضور ایثارگران و فرزندان شهدا و جانبازان بهره بردیم.
معاون رئیس جمهوری جامعه هدف بنیاد شهید را جامعه بسیار گسترده توصیف کرد و گفت: هم اکنون بیش از سه میلیون و 311 هزار تن از خانواده‌های شهدا، جانبازان گرانقدر و آزادگان، تحت پوشش بنیاد هستند که این آمار همچنان رو به افزایش است.
وی ادامه داد: اداره بنیاد با توجه به این موضوع، شرایط خاصی را می‌طلبد به عنوان مثال حوزه اشتغال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ایثارگران است و از زمان حضور در بنیاد تاکنون بیش از 64 هزار شغل برای این عزیزان ایجاد شده است، اما در زمان حاضر به همین میزان نیز به ایثارگران جویای شغل، دوباره افزوده شده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: یکی از مسائل مورد توجه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، ایجاد تعامل مثبت با تمام ایثارگران و همچنین تمام دستگاه‌ها بوده است تا با ایجاد این بستر بتوانیم خدمات رسانی بهتری به این عزیزان داشته باشیم، زیرا همواره خود را مدیون فداکاری‌های آنان می‌دانیم و مطمئنیم که وجود این افراد باعث ایجاد ثبات و اقتدار در کشور شده است.
علی عباس کمری رئیس مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز در این دیدار از تصویب آیین نامه اجرایی ماده 69 خدمات رسانی به ایثارگران در کمیسیون اجتماعی دولت خبر داد.
کمری گفت: در صورت تصویب نهایی این آیین نامه در هیات وزیران، تمام خدمات بنیاد ملی نخبگان به ایثارگران نخبه تحت پوشش مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز تعلق می‌گیرد.
براساس این گزارش ، جلسه دیدار با جمعی از فرزندان شهدا با حضور حسین گروسی، مشاور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه فرزندان شاهد، افشین سفاهن مدیرعامل موسسه قرض الحسنه شاهد و ایثارگر، محمد حسن قوسیان مقدم مدیرعامل شرکت ذخیره شاهد، محمود تبریزی مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران، حسین تقی پور مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمدرضا سجادیان نماینده دو دوره مجلس شورای اسلامی و جمعی از فرزندان شاهد برگزار شد.
همچنین در این جلسه تعدادی از فرزندان شهدا از جلسات مستمر رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده های شهدا و ایثارگران تقدیر کردند.


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حجت الاسلام والمسلمی - رئیس بنیاد شهید و ام -

نظر شما در مورد : اشتغال 64 هزار ایثارگر جویای شغل در سه سال گذشته

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها